Penta Investments jeszcze mocniej inwestuje we wrocławską sieć aptek Dr.Max

Penta Investments jeszcze mocniej inwestuje we wrocławską sieć aptek Dr.Max

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Czeska grupa inwestycyjna Penta Investments, właściciel sieci aptecznej Dr.Max, zdecydowała o dalszej i większej ekspansji sieci i wejściu na nowe rynki zagraniczne (poza Czechy, Słowację i Polskę) pod koniec 2016 roku. 

Sieć Dr. Max liczy obecnie blisko 930 aptek (w Czechach – 370 punktów, na Słowacji – 220 punktów, w Polsce – 338 punktów). 

Polska jest postrzegana przez grupę inwestycyjną Penta Investments jako główny kierunek dalszej ekspansji sieci Dr. Max, ale w planach jest również wejście na nowe rynki europejskie.

Penta Investments rozpoczęła budowę sieci Dr. Max w 2004 r. Aktualnie zatrudnia 6232 pracowników, a w 2015 r. przychody grupy wyniosły 1,05 mld euro.


Holding Dr.Max

Holding Dr.Max z centralą we Wrocławiu zarządza największymi sieciami aptek w Czechach i na Słowacji oraz największą niezależną od hurtowni siecią aptek w Polsce. W sumie w skład grupy wchodzi ponad 850 aptek zlokalizowanych w 3 krajach.

Korzenie firmy sięgają 2004 roku, w którym fundusz Penta Investments zakupił 50% udziałów w czeskiej spółce „Ceska Lekarna”. W kolejnym roku projekt inwestycyjny został uruchomiony na rynkach słowackim i polskim tworząc fundamenty przyszłego holdingu Dr.Max. Pierwszy etap rozwoju zamyka się w 2006 rok, powstaniem marki Apteki Dr.Max, która już wkrótce stanie się synonimem przystępności i niskich cen leków.

Okres przypadający na lata 2007-2010 to czas tworzenia struktur holdingowych, optymalizacji i centralizacji procesów oraz wdrażania nowoczesnej strategii handlowej. Dr.Max staje się istotnym partnerem dla producentów i dystrybutorów leków. Firma coraz silniej penetruje krajowe rynki rozwijając się zarówno organicznie, jak również poprzez akwizycje kolejnych firm.

Kolejnym etap rozwoju przypada na lata 2010-2014 podczas których Apteki Dr.Max osiągają silną pozycję w Czechach, nadal rozwijając się na Słowacji. Dla polskiej części holdingu jest to czas restrukturyzacji i stabilizacji biznesu. W tym okresie następują również 3 ważne akwizycja: zakup sieci aptek Lloyds i dystrybutora leków Gehe w Czechach, przejęcie sieci aptek Phoenix w Polsce oraz jedna z największych transakcji na rynku polskim – zakup aptek Grupy Mediq.

Dzisiaj sieć Aptek Dr.Max jest stabilnym biznesem z potencjałem dalszego wzrostu na najbardziej perspektywicznych rynkach w tej części Europy.


Penta Investments

Penta jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 roku, specjalizującą się w długoterminowym inwestowaniu w wartość. Dziś, Grupa aktywnie rozwija przedsiębiorstwa i projekty, przede wszystkim w sektorach: opieki zdrowotnej, usług finansowych, handlu detalicznego, produkcji i nieruchomości.

Z firmy działającej lokalnie, Penta stała się międzynarodowym podmiotem, prowadzącym działalność inwestycyjną na ponad 10 rynkach Europy i zapewniającym ponad 37.000 miejsc pracy w swoich spółkach portfelowych. Penta posiada aktywa o wartości 7 mld euro. Grupa koncentruje się na przedsiębiorstwach, w których może wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, biorąc aktywny udział w zarządzaniu inwestycjami i firmami z portfolio.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA