Nowa inwestycja Penty na rynku nieruchomości w Warszawie

Nowa inwestycja Penty na rynku nieruchomości w Warszawie

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, ogłosiła nabycie kolejnego projektu nieruchomościowego w Warszawie. Grupa nabyła tereny po dawnych Zakładach Graficznych „Dom Słowa Polskiego”, zlokalizowane w dzielnicy Wola, u zbiegu ulic – Pańskiej i Miedzianej.


Przejęcie działki nastąpiło poprzez złożenie oferty w aukcji publicznej, która została zorganizowana przez będące w likwidacji Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego”, z początkiem bieżącego roku. Działka była częścią gruntów należących do dawnego Domu Słowa Polskiego.

 

Penta planuje w tej lokalizacji budowę atrakcyjnego, nowoczesnego budynku biurowego o łącznej powierzchni najmu około 28.000 m2. Rozpoczęcie budowy jest planowane za około 2 lata (po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń) z planem oddania budynku do użytku w 2019 roku. Penta planuje zainwestować w ten projekt łącznie około 60 mln euro.

 

– „Ta transakcja to kolejny krok w budowaniu pozycji Penty na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, który oceniamy jako bardzo atrakcyjny. Co istotne, jest on coraz bardziej doceniany przez inwestorów międzynarodowych, którzy postrzegają ten rynek jako integralną część UE, a nie – jak jeszcze do niedawna – jako wschodnią Europę, co korzystnie wpływa na dynamikę rozwoju. Nasz nowy projekt na Woli będzie cechowała dbałość o aspekty estetyczne i jakościowe. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED i będzie spełniał najwyższe wymagania technologiczne w zakresie energooszczędności. Te wartości są rozpoznawalne w naszych zrealizowanych projektach i regularnie znajdują międzynarodowe uznanie (jak np. prestiżowa nagroda CEEQA best office development for 2014 in Central and Eastern Europe dla projektu biurowego Florentinum w Pradze)” – powiedział Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments.

REKLAMA

 

Jest to druga inwestycja Penty na rynku nieruchomości w Polsce – w kwietniu 2014 roku Grupa nabyła działkę budowlaną na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic – Domaniewskiej i Postępu, gdzie planowana jest budowa nowoczesnego budynku biurowego o łącznej powierzchni około 25.000 m2.

Atuty zakupionej działki:
– Atutem nowej inwestycji jest jej położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego na tzw. bliskiej Woli, jak również blisko Śródmieścia i Ronda ONZ oraz centrum biznesowego Warszawy (tzw. Central Business District). Działka jest doskonale skomunikowana z centrum Warszawy.
– Ten teren jest od kilku lat intensywnie rozwijany przez największych deweloperów i powstaje na nim szereg prestiżowych projektów biurowych (m.in. The Spire, Generation Park, Mennica, Proximo czy Art Norblin).
– Bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny – dostęp do wielu linii tramwajowych, autobusowych oraz II linii metra. – Dogodny dojazd samochodem z sąsiednich głównych arterii – tj. ulic Prostej, Żelaznej i Towarowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA