Inwestor ma finansowanie dla biurowca D48źródło: Materiały inwestora

Inwestor ma finansowanie dla biurowca D48

Warszawa
Kajtman
Kajtman
D48
adresWarszawa, Domaniewska 48
inwestorPenta Investments Sp. z o.o.
REKLAMA
Penta Investments, poprzez spółkę celową Corbine Investments Sp. z o.o., podpisała umowę kredytową z Bank Zachodni WBK S.A. o wartości 31,25 mln euro. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie wniesionego dotychczas equity oraz dalsze finansowanie budowy biurowca D48, budynku klasy A powstającego w centralnym punkcie największej dzielnicy biurowej w Warszawie, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu. Dotychczas budynek był w całości finansowany ze środków własnych inwestora. Inwestycja, która zostanie zakończona w sierpniu br., dostarczy na stołeczny rynek ponad 26.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
Po ukończeniu budowy i stabilizacji biurowca D48, pozyskany kredyt zostanie przekształcony w długoterminowy kredyt inwestycyjny z terminem spłaty przypadającym w roku 2023.
Wartość udzielonego kredytu wynosi 31,25 mln euro, z kolei wartość transzy VAT wynosi 18 mln złotych. Łączna wartość inwestycji biurowej D48 wyniesie około 48 mln euro. 
Projekt D48 jest pierwszym projektem biurowym realizowanym przez grupę inwestycyjną Penta w Polsce, stąd też pozyskanie jednego z największych banków w Polsce jako partnera finansowego jest dla nas dużym sukcesem. Na wyróżnienie wskazuje fakt, że projekt jest realizowany w formule tzw. construction management, co oznacza konieczność ścisłej współpracy i zrozumienia pomiędzy inwestorem a instytucją finansującą. Zaangażowanie finansowe ze strony BZ WBK to wyraz zaufania dla projektu D48, potwierdzenie jego wysokiej jakości i potencjału oraz zwiększenie rentowności tego przedsięwzięcia. To także potwierdzenie wiarygodności Penta Investments jako zaufanego partnera biznesowego – skomentował Damian Grzywacz, Country Managing Director Poland, Penta Investments.
REKLAMA
Każdy projekt Penty to synonim wysokiego standardu i jakości, stąd wysokie oczekiwania wobec banku finansującego. Wybór Banku Zachodniego WBK S.A. jako partnera pierwszego przedsięwzięcia Penta Investments w Polsce to dla nas wyróżnienie i potwierdzenie, iż jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających i doświadczonych klientów, którzy oczekują produktów "szytych na miarę" – powiedział Paweł Sobień z Banku Zachodniego WBK S.A.
Główne atuty projektu D48:
 • D48 to budynek biurowy klasy A, zlokalizowany w samym sercu biznesowej części warszawskiego Mokotowa, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. Centralna lokalizacja D48 zapewnia szybki i wygodny dostęp do transportu publicznego, w tym tramwajów i linii autobusowych, pobliskiego dworca szybkiej kolei miejskiej (SKM). Dużym atutem projektu jest bliskość do międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina oraz południowej obwodnicy Warszawy, jak również Galerii Mokotów, jednego z największych i najbardziej popularnych centrów handlowych w stolicy.
 • D48 zaoferuje ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ul. Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ul. Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. 
 • Budynek D48 udostępni przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki – tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą. 
 • Każda kondygnacja budynku będzie maksymalne doświetlenie światłem dziennym dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie.
 • Budynek zostanie wyposażony w szereg rozwiązań proekologicznych i zapewniających najwyższą efektywność energetyczną budynku, jak również nowoczesne systemy obsługi z użyciem smartfonów. 
 • W obrębie biurowca zostaną udostępnione dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Dostęp do obu parkingów będzie zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i Postępu. 
 • Na obu parkingach będą znajdować się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. 
 • W projekcie D48 znalazły się także miejsca na rowery i szatnie z prysznicami dla rowerzystów.
 • Obiekt będzie również w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
 • Na poziomie parteru zostanie zlokalizowana cześć handlowo-usługowa, m.in. z restauracją otwartą w dni powszednie i w weekendy (z myślą o pracownikach części biurowej Mokotowa, jak również mieszkańców nowo powstających w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych).
 • Projekt uzyskał precertyfikat LEED na poziomie Gold, w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development.
Realizacja biurowca D48 przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie budowy zaplanowano w sierpniu br., a rozpoczęcie użytkowania jest planowane na początek października br. Dotychczas Penta Investments podpisała umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 8.100 mkw., co stanowi ponad 30% łącznej powierzchni najmu. Najemcami biurowca D48 zostały: SMYK – międzynarodowa sieć specjalistycznych sklepów dla dzieci (6.000 mkw.), Intrum Justita – wiodąca europejska firmą działającą w branży zarządzania należnościami (ponad 1.500 mkw.) oraz Warsztat Kulinarny – znana sieć i koncept kulinarny (600 mkw.). Firma doradcza Savills jest agentem wyłącznym budynku D48.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA