[Warszawa] D48 przyciąga najemcówźródło: Materiały inwestora

[Warszawa] D48 przyciąga najemców

Kajtman
Kajtman
D48
adresWarszawa, Domaniewska 48
inwestorPenta Investments Sp. z o.o.
REKLAMA
Penta Investments podpisała dwie umowy najmu powierzchni biurowej i usługowo-handlowej w budynku D48, nowoczesnym biurowcu klasy A realizowanym na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu. Najemcami biurowca zostały firma Intrum Justita i Warsztat Kulinarny. W obu transakcjach Penta Investments była reprezentowana przez firmę doradczą Savills.
Intrum Justitia jest wiodącą, europejską firmą działającą w branży zarządzania należnościami. Firma będzie zajmować w budynku D48 ponad 1.500 mkw. powierzchni biurowej. Rozpoczęcie działalności biura Intrum Justita jest planowane na październik 2017 roku.
Z kolei na parterze budynku od ulicy Domaniewskiej na powierzchni 600 mkw. powstanie restauracja znanej sieci i konceptu kulinarnego Warsztat Kulinarny. Będzie to jednak pierwszy koncept tej sieci restauracji, który zaproponuje nie tylko ofertę lunchową dla pracowników biurowca D48, ale także będzie posiadał w swojej ofercie dania a’la carte. Co istotne – z myślą głównie o mieszkańcach Służewca z nowopowstałych osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych w okolicy ulic Konstruktorskiej i Cybernetyki – restauracja będzie otwarta w godzinach wieczornych, a także w weekendy. Warsztat Kulinarny w biurowcu D48 zaoferuje swoim klientom również letni taras zlokalizowany na dziedzińcu budynku, w otoczeniu bogatej zieleni. Tuż obok wejścia do restauracji zlokalizowany będzie zadaszony parking rowerowy. Dodatkowo, zmotoryzowani goście restauracji będą mogli skorzystać z naziemnego parkingu zlokalizowanego na terenie obiektu. 
Biurowiec D48 zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu, to doskonała oferta dla firm ceniących zarówno wysoki komfort pracy, jak i lokalizację. Dzięki nowoczesnej architekturze i szeregu rozwiązań proekologicznych, zapewniających najwyższą efektywność budynku, najemcy naszego biurowca mogą liczyć na niższe koszty eksploatacyjne oraz szereg udogodnień ułatwiających codzienne korzystanie z funkcji budynku. Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Intrum Justita i siecią restauracyjną Warsztat Kulinarny – skomentował Damian Grzywacz, Country Managing Director, Penta Investments.
Lokalizacja w sercu największej biznesowej dzielnicy Warszawy, nowoczesna architektura i zastosowane rozwiązań przyjaznych środowisku, to główne atuty D48. Realizowane obecnie na Służewcu inwestycje infrastrukturalne dodatkowo zwiększą atrakcyjność projektu. Proces komercjalizacji jest na zaawansowanym etapie i obecnie trwają rozmowy z kolejnymi najemcami – mówi Daniel Czarnecki, Portfolio Manager w Dziale Powierzchni Biurowych Savills.
W II kwartale 2016 roku biurowiec D48 uzyskał precertyfikat LEED® na poziomie Gold  w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development. Realizacja budynku odbywa się zgodnie z harmonogramem. Zakończenie budowy zaplanowano w sierpniu br., a rozpoczęcie użytkowania jest planowane na początek października br. Łączna wartość inwestycji wyniesie około 45 mln euro. Agentem komercjalizującym biurowiec D48 jest zespół Reprezentacji Wynajmującego w dziale powierzchni biurowych firmy doradczej Savills. Agencja CBRE doradzała firmie Intrum Justitia.
O Intrum JustitaIntrum Justitia jest wiodącą, europejską firmą działającą w branży zarządzania należnościami (ang. Credit Management Services – CMS). Przedsiębiorstwo oferuje usługi, mające na celu poprawę płynności finansowej klientów oraz zapewnienie im długoterminowej rentowności – w tym dokonuje zakupu należności finansowych. Intrum Justitia została założona w 1923 roku w Szwecji. Obecnie prowadzi bezpośrednią działalność w 20 krajach na świecie – również Polsce. 
O inwestycji D48D48 to budynek biurowy klasy A usytuowany na najbardziej wyeksponowanym narożniku dzielnicy biurowej na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. D48 zaoferuje ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Budynek D48 zaoferuje przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki - tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą. Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa budynku D48 będzie maksymalnie doświetlona światłem dziennym. Projekt przewiduje także zastosowanie szeregu rozwiązań proekologicznych i zapewniających najwyższą efektywność energetyczną budynku. Budynek będzie wyposażony w nowoczesne systemy obsługi z użyciem smartfonów.
Na terenie inwestycji znajdą się dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Dostęp do obu parkingów będzie zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i Postępu. Na obu parkingach będą znajdować się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. W projekcie D48 znalazły się także miejsca na rowery i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. 
Jedną z głównych zalet lokalizacji biurowca D48 jest wygodny dostęp do transportu publicznego, w tym tramwajów i linii autobusowych na przebudowanej i poszerzonej ulicy Wołoskiej, pobliskiego dworca szybkiej kolei podmiejskiej przy ul. Marynarskiej, jak również dobrego dojazdu do warszawskiego metra. Dodatkowo, dużym atutem jest bliskość Galerii Mokotów, jednego z największych i najbardziej popularnych centrów handlowych w stolicy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty - Booksy, wynajęła 1,5 tys. mkw...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...
Cavatina rozpoczęła budowę 140-metrowej wieży w centrum Wrocławia [FILM + WIZUALIZACJE]
Największy projekt mixed-use we Wrocławiu wchodzi w kolejny etap realizacji. Deweloper rozpoczął wła...
Biurowiec Młyńska.6 w centrum Katowic dostał pozwolenie na użytkowanie
Biurowiec Młyńska.6 w centrum Katowic otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Jest to 8-piętrowy, kamera...
Kaufland głównym operatorem spożywczym w Nowym Forcie Wola w Warszawie
Mayland, deweloper i zarządca dużych obiektów handlowych w Polsce przyspiesza prace nad komercjaliza...
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na zakup 11 autobusów elektrycznych
Stolica Dolnego Śląska inwestuje w zakup autobusów elektrycznych. MPK Wrocław ogłosiło przetarg na z...
Przedwojenna, secesyjna kamienica przy ulicy Zachodniej 76 odzyska swój dawny blask
Secesyjna, przedwojenna kamienica przy ul. Zachodniej odzyska dawny blask. W jej wnętrzach powstanie...
Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...