Dwie nowe firmy wprowadzą się do biurowca D48 w Warszawieźródło: Materiały inwestora

Dwie nowe firmy wprowadzą się do biurowca D48 w Warszawie

Warszawa
Kajtman
Kajtman
D48
adresWarszawa, Domaniewska 48
inwestorPenta Investments Sp. z o.o.
REKLAMA
Biurowiec D48, zlokalizowany w samym centrum Służewca biznesowego, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu – może poszczycić się przemyślanym i bardzo atrakcyjnym tenant mix. Do grona najemców biurowca dołączyli dwaj, nowi najemcy – Awin Sp. z o.o. i mFinanse S.A.
Awin to największa, globalna sieć marketingu efektywnościowego. Firma będzie zajmować 385 mkw. powierzchni biurowej na szóstej kondygnacji biurowca D48. Rozpoczęcie działalności biura Awin jest planowane na początek lipca 2018 roku.
Z kolei na parterze budynku od ulicy Postępu na powierzchni 285 mkw. zostanie otwarta w sierpniu 2018 roku placówka mFinanse, która zapewnia klientom profesjonalne wsparcie w zarządzaniu finansami.
W transakcji Penta Real Estate była reprezentowana przez firmę doradczą Savills, agenta wyłącznego biurowca D48, z kolei Najemców reprezentowały odpowiednio: Brookfield (doradca Awin Sp. z o.o.) oraz KG Partners Property (doradca mFinanse S.A.).
Nowe umowy najmu to potwierdzenie, że zaoferowaliśmy projekt, który odpowiada na wszystkie potrzeby firm poszukujących lokalizacji w największej biznesowej dzielnicy Warszawy. Aktualny poziom wynajęcia budynku wynosi 83%. W wyniku dobrze przygotowanego i skutecznie realizowanego procesu komercjalizacji biurowca – udało nam się stworzyć bardzo atrakcyjny mix najemców, w tym także uznanych marek / liderów rynkowych. Kontynuujemy komercjalizację obiektu, w trosce o to, aby nasz obiekt reprezentował długoterminowo wysoką pozycję na lokalnym rynku – skomentował Damian Grzywacz, dyrektor zarządzający Penta Real Estate w Polsce.
REKLAMA
Wśród najemców budynku, którego oficjalne otwarcie miało miejsce z końcem września 2017 r., są również takie firmy jak: międzynarodowa firma działająca na rynku ochrony zdrowia (zastrzega poufność danych), Smyk, Gemius SA, Intrum Justitia, Legrand Polska, Grupa Wydawnicza Foksal, Warsztat Kulinarny, Grupa Iglotex, Fortuna online zakłady bukmacherskie oraz DaftCafe.
Poziom komecjalizacji budynku D48 sukcesywnie się podnosi. W obiekcie nadal dostępne są ostatnie wolne powierzchnie dla firm, które chciałyby wybrać tę lokalizację na swoją siedzibę. Posiadamy zarówno mniejsze (220 i 330 mkw.), a zarazem bardzo efektywne powierzchnie, w tym powierzchnię zlokalizowaną na ostatniej kondygnacji z doskonałym widokiem na cały dystrykt i lotnisko, jak również powierzchnię ponad 2 000 mkw., gotową pomieścić większego najemcę na piątej kondygnacji. Zainteresowanie najemców jest duże, m.in. ze względu na fakt, że jest to jedyna, tak duża, nowa inwestycja biurowa oddana w ostatnim czasie na Służewcu – powiedział Daniel Czarnecki, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.
O inwestycji D48D48 to najnowszej generacji budynek biurowy o powierzchni najmu ponad 26 000 mkw., który posiada 11 kondygnacji od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacji od strony ulicy Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwia najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Budynek posiada przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki – tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą oraz przestronne patio dedykowane dla przyszłych gości restauracji Warsztat Kulinarny, która będzie otwarta w dni powszednie i w weekendy (z myślą o pracownikach części biurowej Mokotowa i D48, jak również mieszkańców nowo powstających w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych). Poza standardowymi już udogodnieniami w postaci szybkobieżnych wind, dużej liczby miejsc parkingowych oraz dostępu do WI-FI na terenie całego obiektu wewnątrz i na zewnątrz – w budynku zastosowano innowacyjne rozwiązania proekologiczne, zapewniające najwyższy stopień efektywności, jak również nowoczesne systemy obsługi z użyciem smartfonów. W obrębie biurowca powstały dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Dostęp do obu parkingów został zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i ulicy Postępu. Na obu parkingach znajdą się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. D48 oferuje także zadaszone stojaki na rowery i szatnie z prysznicami dostępne dla najemców budynku,a w obrębie działki również ścieżki rowerowe, jak również bazę car sharing z samochodami elektrycznymi od 4Mobility. Biurowiec D48 uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold, w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development. Łączna wartość inwestycji wyniosła około 48 mln euro.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA