[Warszawa] Biurowiec D48 nową siedzibą polskiej firmy technologicznejźródło: Materiały inwestora

[Warszawa] Biurowiec D48 nową siedzibą polskiej firmy technologicznej

Kajtman
Kajtman
D48
adresWarszawa, Domaniewska 48
inwestorPenta Investments Sp. z o.o.
komercjalizacjaSavills sp. z o.o.
REKLAMA
Penta Investments podpisała umowę najmu 1 900 mkw. powierzchni w biurowcu D48 z firmą Gemius SA. W transakcji Penta Investments była reprezentowana przez firmę doradczą Savills, a firma Gemius SA – przez BNP Paribas Real Estate Poland.
Gemius to polska spółka technologiczna, która powstała niemal 20 lat temu w Warszawie. Obecnie firma posiada oddziały w około 20 krajach Europy. Z jej usług korzystają agencje reklamowe, domy mediowe, reklamodawcy i wydawcy mediów. Misją Gemiusa jest dostarczanie rzetelnej wiedzy o rynku internetowym oraz świadczenie profesjonalnych usług badawczych, analitycznych i doradczych. Technologia i metodologia badawcza Gemiusa są doceniane na arenie międzynarodowej, o czym świadczą nagrody przyznawane firmie od kilku lat przez europejską branżę internetową (IAB Europe).
Pozostali najemcy biurowca D48 to renomowane marki / firmy takie jak: Smyk – międzynarodowa sieć specjalistycznych sklepów dla dzieci; Intrum Justitia – wiodąca europejska firmą działająca w branży zarządzania należnościami; Legrand Polska – międzynarodowy producent produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym; Grupa Wydawnicza Foksal, skupiająca uznane wydawnictwa W.A.B., Wilga i Buchmann; Warsztat Kulinarny – znana sieć i koncept kulinarny; Grupa Iglotex – grupa dytsrybucyjno-produkcyjna, lider rynku żywności mrożonej w Polsce; Fortuna online zakłady bukmacherskie – należąca do Fortuna Entertainment Group, największego w regionie CEE operatora zakładów wzajemnych.
O inwestycji D48
  • D48 to najnowszej generacji budynek biurowy, który posiada 11 kondygnacji od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacji od strony ulicy Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwia najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. 
  • Budynek D48 posiada przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki – tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą oraz przestronne patio dedykowane dla przyszłych gości restauracji Warsztat Kulinarny, która będzie otwarta w dni powszednie i w weekendy (z myślą o pracownikach części biurowej Mokotowa i D48, jak również mieszkańców nowo powstających w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych).
  • Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa budynku D48 jest maksymalnie doświetlona światłem dziennym. 
  • Poza standardowymi już udogodnieniami w postaci szybkobieżnych wind, dużej liczby miejsc parkingowych oraz dostępu do WI-FI na terenie całego obiektu wewnątrz i na zewnątrz – w budynku zastosowano innowacyjne rozwiązania proekologiczne, zapewniające najwyższy stopień efektywności, jak również nowoczesne systemy obsługi z użyciem smartfonów. 
  • W obrębie biurowca powstały dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Dostęp do obu parkingów został zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i ulicy Postępu. Na obu parkingach znajdą się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Ponadto, dzięki współpracy Penta Investments i 4Mobility, w biurowcu D48 powstała baza wynajmu samochodów elektrycznych w systemie car sharing.
  • D48 oferuje także zadaszone stojaki na rowery i szatnie z prysznicami dostępne dla najemców budynku, a w obrębie działki również ścieżki rowerowe.
  • Biurowiec D48 uzyskał precertyfikat LEED na poziomie Gold, w kategorii LEED® Building Design and Construction: Core and Shell Development. 
  • Łączna wartość inwestycji wyniosła około 48 mln euro.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA