Nie powstanie droga między lotniskiem we Wrocławiu a stadionem

Nie powstanie droga między lotniskiem we Wrocławiu a stadionem

Wrocław
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Spółka Wrocławskie Inwestycje będzie budować połączenie drogowe między wrocławskim lotniskiem i stadionem, ale dopiero po zakończeniu rozgrywek Euro 2012.
– Nie wpłynie to na utrudnienia w ruchu podczas imprezy. Z lotniska można wygodnie dojechać na stadion poprzez obwodnicę autostradową Wrocławia – przekonuje Marek Szymczyński ze spółki Wrocławskie Inwestycje.


- Po Euro 2012 zostanie ogłoszony przetarg na obwodnicę Leśnicy, czyli właśnie na modernizację drogi nr 94, mającej łączyć lotnisko ze stadionem – powiedział Rynkowi Infrastruktury Szymczyński i dodał: - Droga nr 94 nigdy nie była określana jako inwestycja na Euro 2012. Plan jej budowy wynika z potrzeby dobrego skomunikowania podwrocławskich osiedli z miastem.

REKLAMA


Projekt składa się z dwóch etapów i obejmuje remont al. Stabłowickiej oraz drogi przebiegającej przez Osin Kabacki. Budowa drogi wyniesie ok. 300 mln zł.


Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. jest spółką prawa handlowego będącą w stu procentach własnością Gminy Wrocław. Ma za zadanie organizację, przeprowadzanie i przekazywanie do użytkowania inwestycji z zakresu infrastruktury drogowej.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA