Stadion Miejski we Wrocławiu

Stadion Miejski we Wrocławiu

Sport i rekreacja/Wrocław/Fabryczna/Pilczyce
REKLAMA

O inwestycji Stadion Miejski we Wrocławiu

Zwycięska koncepcja architektoniczna, przygotowana przez JSK Architekci, to STADION-LAMPION, którego kształt będzie łatwo rozpoznawalny i kojarzony z naszym dynamicznie rozwijającym się „Miastem spotkań". Wyróżnia go przede wszystkim sylwetka podkreślona przez bardzo innowacyjną elewację. Budynek stadionu osłonięty zostanie siatką z włókna szklanego pokrytego teflonem. Siatka umocowana jest za pomocą stalowych pierścieni, które okalają cały obiekt. To jedyna taka elewacja w Polsce. Jej wyjątkowość nadaje temu potężnemu kompleksowi charakter lekkiego i transparentnego obiektu spotkań nie tylko sportowych. Specjalnie zaprojektowana technologia oświetleniowa umożliwia zmianę koloru elewacji budynku. Pozwoli to dobrać odpowiednią oprawę do charakteru wydarzenia, jakie będzie się odbywać na stadionie. Pod półprzezroczystą elewacją schowane są żelbetowe trybuny oraz cztery budynki satelitarne, które widziane z góry przypominają kształtem fasolki. Warto podkreślić, że koncepcja architektoniczna JSK nie ogranicza się do samego budynku stadionu, ale zawiera również otaczająca go infrastrukturę. W jej ramach zaprojektowano okalającą stadion promenadę, nazywaną esplanadą. Esplanada pozwala kibicom dotrzeć do stadionu z dwóch stron. Od południa umożliwi ona swobodne przejście pod ulicą Lotniczą, zapewniając komfortowe dojście dla kibiców ze strefy zintegrowanego przystanku komunikacji tramwajowej, kolejowej oraz zewnętrznego parkingu (park&ride). Od północy esplanada zapewnia dostęp do północnego węzła komunikacji publicznej - miejskich tramwajów i autobusów, a także parkingu dla autokarów. W konsekwencji powstanie bardzo sprawny węzeł komunikacyjny dla głównych dojść stadionowych. Na esplanadzie, przed budynkiem stadionu, zaplanowano także elementy małej architektury takie jak ławeczki wraz z zielenią zapraszające do odpoczynku lub służące jako punkty spotkań ze znajomymi.

Więcej informacji: www.2012.wroc.pl
Napisz komentarz
Damian Daraż
29.05.2017337632_1500x.jpg
Orzech
To będzie muzyczne wydarzenie roku we Wrocławiu. 19 sierpnia na Stadionie Miejskim w stolicy Dolnego Śląska wystąpi The Prodigy. Brytyjski zespół przyjedzie do Wrocławia na festiwal Capital of Rock. Na scenie pojawią się również Wolfmother i RavenEye.
http://wroclaw.onet.pl/the-prodigy-zagra-na-wroclawskim-stadionie/pw0ljzl
R77
http://wroclaw.onet.pl/ferie-na-stadionie-miejskim-zwiedz-arene-razem-z-pilkarzami/47k4n2w
Orzech
W 2017 r. wrocławski Stadion Miejski będzie się bilansował – tak obiecywali urzędnicy trzy lata temu. Tymczasem nadal jest nierentowny. Ale zdaniem urzędników to się zmieni – już za rok stadion będzie na siebie zarabiał.
http://wroclaw.tvp.pl/29086761/urzednicy-wciaz-obiecuja-stadion-slaska-bedzie-rentowny
Jan Augustynowski
R77
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,21072107,frekwencyjne-dno-slaska-tylko-garstka-kibicow-chce-ogladac.html
REKLAMA