Po remoncie torowiska tramwaje wreszcie wracają na Sępolno

Po remoncie torowiska tramwaje wreszcie wracają na Sępolno

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Z dwutygodniowym poślizgiem zakończył się remont torowiska prowadzącego na Sępolno wzdłuż ulicy Mickiewicza. Od niedzieli tramwaje linii 9 i 17 wracają na swoje stałe trasy.

Zmiany oznaczają też, że na Sępolno nie będzie kursował już autobus zastępczy linii 709, który obsługiwał pasażerów na ulicy Mickiewicza w zastępstwie linii 9 i 17.

Przypomnijmy, że opóźnienia w remoncie związane były z kłopotami z montażem trakcji, na które wykonawca natrafił dopiero podczas wykonywania tych prac w ostatniej fazie robót. Tak poślizg tłumaczyli urzędnicy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, które nadzorowało modernizację.

Zakres prac remontowych obejmował poprawę stanu technicznego torów (wymianę szyn i podkładów), wraz z trakcją tramwajową w ciągu ul. Mickiewicza na odcinku od pętli Sępolno do rozjazdu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Paderewskiego oraz wymianę szyn na łukach torowych, 2 zwrotnic i 2 krzyżownic na terenie pętli Sępolno.

Modernizacja objęła również wysłużone oświetlenie drogowe, nowe oprawy oświetleniowe zostały zamontowane na słupach trakcyjnych. Część oświetlenia została uruchomiona jeszcze w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia.
REKLAMA
Generalnym wykonawcą prac w ul. Mickiewicza jest Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe. Koszt remontu wynosi ponad 4 mln. zł. Prace torowe na pętli Sępolno wykonuje Zakład Torowy za kwotę ok. 500 tys. zł.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA