Koniec remontu Pułaskiego. W niedzielę tędy i na Księże znów pomknie tramwaj

Koniec remontu Pułaskiego. W niedzielę tędy i na Księże znów pomknie tramwaj

Wrocław
REKLAMA

Kolejna dobra informacja przed rozpoczęciem Euro. Robotnikom udało się zdążyć z przebudową ulicy Pułaskiego i od niedzieli znów pojadą tędy tramwaje. To oznacza, że po szynach będzie można też wreszcie dojechać przez ulicę Traugutta aż do pętli na Księżu Małym. Zła informacja jest taka, że ulicy Pułaskiego nie poszerzono i nadal kierowcy będą jeździć tam tylko jednym pasem w każdą ze stron.

– W czwartek został wykonany kolejny krok umożliwiający udostępnienie do ruchu ulicy Pułaskiego. To przejazd techniczny tramwaju. Jest to jeden z ostatnich elementów przygotowania drogi i torowiska. Planowany termin uruchomienia drogi i torowiska z soboty na niedzielę jest pewny – zapewniają urzędnicy ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która ze strony miasta odpowiadała za przebudowę.

Inwestycją, która rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku zajmowała się firma Skanska. Na przebudowę drogi i sieci podziemnych oraz przełożenie i wydzielenie torowiska tramwajowego z jezdni na zachodnią stronę ulicy, z budżetu miasta wygospodarowano kwotę 17,5 mln złotych.


Warto dodać, że jeszcze na początku maja rozważano otwarcie jezdni i nowego torowiska dopiero na dzień przed inauguracją Euro we Wrocławiu. Wszystko przez bardzo skomplikowane roboty, jakie w szybkim czasie musieli w tym miejscu przeprowadzić drogowcy.

– Termin jest napięty, w kontrakcie mamy zapis, że wykonawca ma wszystkie prace zakończyć do 30 czerwca. Ze względu na Euro musi być jednak wcześniej uruchomiona komunikacja tramwajowa, a kierowcy będą mieli oddaną do użytku ulicę z nową nawierzchnią – wymieniał na początku maja Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Niedzielne uruchomienie i oddanie drogi dla kierowców a torów dla tramwajów nie oznacza więc, że wszystkie prace już zakończono. Ale teraz do końca miesiąca roboty wykończeniowe i kosmetyką będą trwały jedynie na poboczach.

Sprawdź, w jaki sposób zmienią się trasy i rozkłady jazdy komunikacji miejskiej od niedzieli: przywrócone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 3 i 5 do Księża Małego, a zlikwidowane zostaną kursy linii tramwajowej zastępczej nr 73 i zastępczej linii autobusowej 703.

Jednocześnie na tory wrócą na swoją stałą trasę przejazdu tramwaje linii 0L i 0P, a kursy zastępczej linii tramwajowej 70 zostaną zlikwidowane. Dodatkowo autobusy linii 114, 120, 900P, 901 oraz kursy linii nocnych 240 i 250 powrócą na swoje stały trasy przejazdu.

REKLAMA
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA