[Wrocław] Są kary za opóźnienia w remoncie torowiska na ul. Mickiewicza

[Wrocław] Są kary za opóźnienia w remoncie torowiska na ul. Mickiewicza

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Urzędnicy zdecydowali właśnie o wyciągnięciu konsekwencji finansowych wobec biura projektowego i wykonawcy remontu odcinka torowiska wzdłuż ulicy Mickiewicza. Z powodu błędów pasażerowie musieli miesiąc dłużej czekać, aby tramwaje ponownie dojeżdżały do pętli na Sępolnie.

- Konsekwencje finansowe zostały wyciągnięte wobec biura projektowego PROGREG za konieczność wykonania dodatkowych prac nieuwzględnionych w projekcie oraz generalnego wykonawcy robót Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe za nieterminowe ukończenie robót - zaznacza Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przypomnijmy więc, że miejscy urzędnicy spełnili swoją zapowiedź dotyczącą kar za opóźnienia w uruchomieniu tramwaju na Sępolno z powodu wadliwie zamontowanej trakcji tramwajowej wzdłuż ul. Mickiewicza.

Po analizie w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ustalono, że biuro projektowe PROGREG zostanie obciążone kosztami pracy specjalistycznego sprzętu i wykonania robót dodatkowych, polegających na montażu tyczek poprzecznych w wysięgnikach trakcji tramwajowej, nieuwzględnionych w projekcie pierwotnym. Jest to kwota 40 000 zł.

W ramach rekompensaty za koszty społeczne biuro projektowe bez dodatkowego wynagrodzenia opracowało rozwiązanie techniczne problemu wzmocnienia wysięgników.

Wobec generalnego wykonawcy prac - Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe została naliczona kara finansowa za przekroczenie terminu ukończenia robót w wysokości 15 000 zł. W ramach rekompensaty za koszty społeczne wykonawca prac przyjął na siebie koszty wykonania dodatkowych pomiarów pętli zwarcia, zaleconych przez MPK. Koszt wykonania pomiarów - blisko 13 000 zł.

Autor: jg
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA