Wrocław: Pawia 18 – S&P Development wchodzi na Wojszyce. Postawi budynek w formie kamieniczek [WIZUALIZACJA]

Wrocław: Pawia 18 – S&P Development wchodzi na Wojszyce. Postawi budynek w formie kamieniczek [WIZUALIZACJA]

Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowa inwestycja powstanie przy zbiegu ulic Pawiej, Przystankowej i Terenowej. Pomieści blisko 20 mieszkań o metrażach do 52 metrów kwadratowych. Wrocławski deweloper planuje oddać ją do użytku za trzy lata.
S&P Development Sp. z o.o. Sp. k. (odpowiada m.in. za Rodzinną Enklawę) poinformował o swojej kolejnej inwestycji – tym razem planowanej na Wojszycach. Powstanie na działce nr 3/1 o powierzchni 1 339 mkw., gdzie mieszczą się przeznaczone do rozbiórki dom jednorodzinny i obiekt gospodarczy. Deweloper przewiduje otrzymanie pozwolenia na budowę przy ul. Pawiej 18 pod koniec roku (postępowanie już trwa). Start prac wyznaczył na I kwartał 2020 roku, a zakończenie – na IV kw. 2022 r. Za projekt odpowiada Wytwórnia Pracownia Projektowa z Wrocławia.
UM Wrocławia

Budynek w formie kamieniczek

Ze względu na warunki zabudowy, jakie zostały wyznaczone, budynek został zaprojektowany w formie sześciu kamieniczek – tłumaczą architekci. – Każdą z części wyróżniono innym materiałem elewacyjnym z jednym wejściem do budynku, w środkowej części elewacji północnej.
Pawia 18 to budynek wielorodzinny z trzema kondygnacjami nadziemnymi (w tym użytkowe poddasze). Pomieści 18 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 800 mkw. Będą dostępne w układach jedno-, dwu- i trzypokojowym, o metrażach 29-52 mkw. Do tych zlokalizowanych na parterze przewidziano ogródki, a na wyższych kondygnacjach balkony.
S&P Development zaplanował garaż podziemny z 24 miejscami postojowymi, w tym ośmioma zależnymi z możliwością wykorzystania jako komórki lokatorskie. Wśród udogodnień wylicza m.in. parking rowerowy, windę obsługującą wszystkie kondygnacje, system CCTV z podglądem w mieszkaniu oraz indywidualne węzły cieplne (logotermy). Inwestycja trafi do sprzedaży w I kwartale 2020 roku. Ceny wyniosą 7 500-8 500 zł/mkw.
materiały inwestora

Zmiany przy Pawiej i nie tylko

W pobliżu, przy ul. Granitowej, powstanie duże osiedle domów Willove. Zrealizuje je TPR Sp. z o.o. Sp. k. W październiku donosiliśmy, że ruszył z przedsprzedażą. Wydzieli ponad 130 lokali w zabudowie wolnostojącej i szeregowej. Metraże sięgną 140 mkw.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Przy samej Pawiej też pojawi się kilka nowych inwestycji. We wrześniu informowaliśmy, że Insi Development Sp. z o.o. starało się o pozwolenie na budowę budynku usługowo-hotelowego (hotel z usługami) w miejsce nieistniejącego już skupu złomu. Dostało je 4 października.
Za to T Deweloper Sp. z o.o. zagospodaruje zabytkowe gospodarstwo. Od 6 sierpnia (o poprzednim wniosku, pozostawionym bez rozpatrzenia, pisaliśmy trzy miesiące temu) czeka na zgodę na przebudowę i remont obiektów wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynki wielorodzinne oraz budowę parkingu naziemnego.
Investphoto.pl
Zmiany czekają także zabudowę przy Pawiej 30. W grudniu 2016 roku wspominaliśmy, że aktywiści apelowali o rewitalizację kompleksu ujętego w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
Budynki te, zwłaszcza gospodarcze, wyróżniają się bardzo ciekawym wnętrzem, opartym m.in. na żeliwnych kolumnach. Są też ważną częścią lokalnej tożsamości osiedla Wojszyce. Dlatego uważamy, że ich właściciel, czyli Gmina Wrocław, powinien zadbać o niezbędne remonty – przekonywali członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia
Magistrat poinformował wówczas, że przygotowuje nieruchomość do sprzedaży, ale przetarg ogłosi dopiero po zakończeniu wykwaterowania lokatorów. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że pozostały jeszcze dwa mieszkania.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Państwo sprzedaje na Poświętnem tereny pod domy i mieszkania
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oczekuje za obie nieruchomości przy ulicy Krzyżanowickiej ponad p...
Wrocław: Ruszy budowa kolejnego etapu trasy tramwajowej przez Popowice. Jest wykonawca tej wielomilionowej inwestycji [FILM]
Realizacja nowej trasy, z Kępy Mieszczańskiej do ulicy Milenijnej, pochłonie ponad 270 milionów złot...
Kraków: Sołtysowska 23 – katowicki deweloper inwestuje w Czyżynach [WIZUALIZACJE]
Nowy, czteropiętrowy budynek wielorodzinny powstaje przy ulicy Sołtysowskiej. Pomieści ponad 50 mies...
Kolejne mieszkania Słonecznego Miasteczka w Krakowie w sprzedaży
Develia wprowadziła do sprzedaży mieszkania w nowym czterokondygnacyjnym budynku realizowanym w XI e...
Apartamenty Nautic Park w Darłowie zaproszą nad Bałtyk
Doskonała nadmorska lokalizacja, nowoczesna architektura, kameralna przystań z sielskim widokiem na...
Wrocław: Miasto dopłaca prawie półtora miliona do remontu basenów przy Racławickiej
Kompleks krytych pływalni na granicy Borka, Grabiszyna i Krzyków jest przebudowywany etapami od kilk...
Warszawa: Ligia – spółdzielnia mieszkaniowa rozbudowuje osiedle w Ursusie [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper rozpoczął realizację drugiego etapu inwestycji w rejonie ulic Kolorowej i Tomci...
Pierwszy ekologiczny magazyn powstaje w 7R Park w Sosnowcu
Trwa budowa pierwszego magazynu według nowej eko koncepcji 7R Green. Obiekt powstaje w formule BTS d...
Wrocław: Coraz bliżej sprzedaży rzędu kamienic przy Dworcu Głównym. W grę wchodzi kilkanaście milionów
Zabytkowe budynki mieszkalne przy zbiegu ulic Małachowskiego i Pułaskiego miały zostać zburzone pod...
Wrocław: Ruszy budowa Alei Stabłowickiej. Znamy wykonawcę wielomilionowej inwestycji [WIZUALIZACJE]
Oferta firm Kobylarnia i Tormel, sięgająca prawie 190 milionów złotych, jako jedyna mieściła się w b...