Wrocław: Pawia 18 – S&P Development wchodzi na Wojszyce. Postawi budynek w formie kamieniczek [WIZUALIZACJA]źródło: materiały inwestora

Wrocław: Pawia 18 – S&P Development wchodzi na Wojszyce. Postawi budynek w formie kamieniczek [WIZUALIZACJA]

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowa inwestycja powstanie przy zbiegu ulic Pawiej, Przystankowej i Terenowej. Pomieści blisko 20 mieszkań o metrażach do 52 metrów kwadratowych. Wrocławski deweloper planuje oddać ją do użytku za trzy lata.
S&P Development Sp. z o.o. Sp. k. (odpowiada m.in. za Rodzinną Enklawę) poinformował o swojej kolejnej inwestycji – tym razem planowanej na Wojszycach. Powstanie na działce nr 3/1 o powierzchni 1 339 mkw., gdzie mieszczą się przeznaczone do rozbiórki dom jednorodzinny i obiekt gospodarczy. Deweloper przewiduje otrzymanie pozwolenia na budowę przy ul. Pawiej 18 pod koniec roku (postępowanie już trwa). Start prac wyznaczył na I kwartał 2020 roku, a zakończenie – na IV kw. 2022 r. Za projekt odpowiada Wytwórnia Pracownia Projektowa z Wrocławia.
UM Wrocławia

Budynek w formie kamieniczek

Ze względu na warunki zabudowy, jakie zostały wyznaczone, budynek został zaprojektowany w formie sześciu kamieniczek – tłumaczą architekci. – Każdą z części wyróżniono innym materiałem elewacyjnym z jednym wejściem do budynku, w środkowej części elewacji północnej.
Pawia 18 to budynek wielorodzinny z trzema kondygnacjami nadziemnymi (w tym użytkowe poddasze). Pomieści 18 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 800 mkw. Będą dostępne w układach jedno-, dwu- i trzypokojowym, o metrażach 29-52 mkw. Do tych zlokalizowanych na parterze przewidziano ogródki, a na wyższych kondygnacjach balkony.
S&P Development zaplanował garaż podziemny z 24 miejscami postojowymi, w tym ośmioma zależnymi z możliwością wykorzystania jako komórki lokatorskie. Wśród udogodnień wylicza m.in. parking rowerowy, windę obsługującą wszystkie kondygnacje, system CCTV z podglądem w mieszkaniu oraz indywidualne węzły cieplne (logotermy). Inwestycja trafi do sprzedaży w I kwartale 2020 roku. Ceny wyniosą 7 500-8 500 zł/mkw.
materiały inwestora

Zmiany przy Pawiej i nie tylko

W pobliżu, przy ul. Granitowej, powstanie duże osiedle domów Willove. Zrealizuje je TPR Sp. z o.o. Sp. k. W październiku donosiliśmy, że ruszył z przedsprzedażą. Wydzieli ponad 130 lokali w zabudowie wolnostojącej i szeregowej. Metraże sięgną 140 mkw.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Przy samej Pawiej też pojawi się kilka nowych inwestycji. We wrześniu informowaliśmy, że Insi Development Sp. z o.o. starało się o pozwolenie na budowę budynku usługowo-hotelowego (hotel z usługami) w miejsce nieistniejącego już skupu złomu. Dostało je 4 października.
Za to T Deweloper Sp. z o.o. zagospodaruje zabytkowe gospodarstwo. Od 6 sierpnia (o poprzednim wniosku, pozostawionym bez rozpatrzenia, pisaliśmy trzy miesiące temu) czeka na zgodę na przebudowę i remont obiektów wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynki wielorodzinne oraz budowę parkingu naziemnego.
Investphoto.pl
Zmiany czekają także zabudowę przy Pawiej 30. W grudniu 2016 roku wspominaliśmy, że aktywiści apelowali o rewitalizację kompleksu ujętego w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
Budynki te, zwłaszcza gospodarcze, wyróżniają się bardzo ciekawym wnętrzem, opartym m.in. na żeliwnych kolumnach. Są też ważną częścią lokalnej tożsamości osiedla Wojszyce. Dlatego uważamy, że ich właściciel, czyli Gmina Wrocław, powinien zadbać o niezbędne remonty – przekonywali członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia
Magistrat poinformował wówczas, że przygotowuje nieruchomość do sprzedaży, ale przetarg ogłosi dopiero po zakończeniu wykwaterowania lokatorów. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że pozostały jeszcze dwa mieszkania.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...