DODAJ

Wrocław: Zniknie dom, powstanie osiedle? Miasto sprzedało teren na Wojnowie

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Zniknie dom, powstanie
Mariusz Bartodziej
2019-04-29 11:16:51
Choć już przed pierwszym przetargiem była trójka chętnych, nikt nie stawił się na licytacji. Miasto utrzymało więc wysokość ceny wywoławczej. Nowy właściciel może wybudować przy ulicy Leśnej osiedle domów bądź obiekty usługowe. Na razie stoją tam zniszczone budynki.

Magistrat rozstrzygnął 11 marca przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Leśnej 17 na Wojnowie. Zgłosiło się dwóch chętnych. Cena wywoławcza wynosiła 450 tys. zł (zwolniona z podatku VAT). Zwycięzca, prywatny inwestor, zaoferował 513,5 tys. zł.

Miasto próbowało sprzedać ten grunt po raz pierwszy 16 listopada. Oczekiwało takiej samej kwoty w drugim postępowaniu. Trzy osoby wpłaciły wadium, ale nikt nie pojawił się na licytacji.

UM Wrocławia


Osiedle domów albo usługi

Powierzchnia działki nr 27 wynosi 1420 mkw. Plan miejscowy przewiduje utworzenie na niej zabudowy jednorodzinnej bądź usługowej (biura, poradnie medyczne, czy obiekty edukacyjne lub handlowe). Na razie znajdują się tam drewniana altana, zdewastowany budynek gospodarczy oraz dom o pow. zabudowy około 110 mkw. i kubaturze ok. 300 metrów sześciennych. Jego stan techniczny określono jako awaryjny. Stopień zużycia technicznego wynosi 90%, a funkcjonalnego – 100%. Częściowo zostały zamurowane okna i drzwi.

UM Wrocławia


Inwestycji przybywa

Nowe domy na Wojnowie na pewno staną przy ul. Narciarskiej. Za realizację bliźniaków odpowiada pracownia Pio Studio. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.

Materiały inwestora

Za to w lipcu ubiegłego roku donosiliśmy o dwóch inwestycjach przy ul. Strachocińskiej. Za jedną odpowiada Lucas Dom Sp. z o.o. Sp. k., a za drugą, Zielony Wojnów, S&P Development Sp. z o.o. Sp. k. Łącznie oddadzą do użytku przeszło 30 lokali.

Materiały inwestora