DODAJ

Wrocław: Arbet inwestuje na Wojnowie. Odkupił teren od miasta

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Arbet inwestuje na
Mariusz Bartodziej
2019-11-14 11:08:29
Nieruchomość kosztowała wrocławskiego dewelopera dwa miliony złotych netto, choć cena wywoławcza wynosiła ponad milion. Był jednym z kilku chętnych. Może zbudować m.in. osiedle wielorodzinne.

Magistrat rozstrzygnął 29 października przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Strachocińskiej (blisko zbiegu z ul. Ubocze) na Wojnowie. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 200 tys. zł netto. Zgłosiło się czterech chętnych. Najwięcej zaoferował Arbet Sp. z o.o. Sp. k.2 mln zł.

Dopiero będziemy umawiać się z architektami i projektantami – odpowiada Alicja Hrycak z Arbet na pytanie o plany związane z wylicytowanym terenem.

Nowe mieszkania i usługi?

Powierzchnia działek nr 83/9 i 83/14 wynosi w sumie 4 513 mkw. Są przeznaczone w planie miejscowym przede wszystkim pod zabudowę jedno- i wielorodzinną. Budynki mogą liczyć maksymalnie trzy kondygnacje nadziemne (ostatnia w formie poddasza) i 12 m wysokości. Działka pod dom wolnostojący musi mieć przynajmniej 600 mkw., bliźniak 450 mkw., a szeregowy – 300 mkw. Co najmniej 30% pow. użytkowej parteru mają zająć usługi. Deweloper zabuduje najwyżej 50% pow. terenu.

Nieruchomość znajduje się w obszarze zagrożonym zalaniem w przypadku całkowitego zniszczenia wałów przeciwpowodziowych – informują urzędnicy. – Należy zaprojektować i wybudować sieć wodociągową i kanalizacyjną wraz z przyłączami – od ulicy Strachocińskiej.

UM Wrocławia

Sąsiedni teren też już miał trafić pod młotek

W prywatne ręce miała przejść także sąsiednia nieruchomość, o zbliżonym przeznaczeniu. Składają się na nie parcele nr 83/12, 83/17, 84/9, 1/14 i 1/18, o łącznej pow. 2 380 mkw. Magistrat opublikował jej wykaz w grudniu ubiegłego roku. Planował już przetarg z ceną wywoławczą w wysokości 630 tys. zł netto.

W trakcie ustaleń okazało się, że w celu skomunikowania przedmiotowej nieruchomości z drogą publiczną niezbędne jest wybudowanie drogi – wyjaśnia nam dr Małgorzata Nowicka z działu promocji nieruchomości w urzędzie miasta. – Sprawa dotyczą obsługi komunikacyjnej nieruchomości została przedstawiona na posiedzeniu planistycznym 19 lutego. Obecnie brakuje wiążących uzgodnień.

UM Wrocławia


Więcej inwestycji

Deweloperzy już przygotowują kolejne inwestycje w okolicy. Przedsiębiorstwo Inwestycji Mieszkaniowych Sp. z o.o. Sp. k. chce budować przy ul. Strachocińskiej tuż przy granicy Wrocławia. Informowaliśmy o tym w ubiegłym miesiącu.

Na Wojnowie zainwestował także Archicom S.A. Wprowadził w lipcu do sprzedaży osiedle Akacjowy Zakątek. Rozpoczął już budowę przy ul. Ubocze. Realizuje cztery trzykondygnacyjne budynki wielorodzinne z ponad 70 mieszkaniami. Metraże sięgają przeszło 80 mkw.

fot. Jakub Zazula


Materiały inwestora