DODAJ

Wrocław: Wyszyńskiego 56 – Okre wypełni lukę między kamienicami przy Ogrodzie Botanicznym [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Wyszyńskiego 56 –
Mariusz Bartodziej
2019-12-03 11:08:21
Przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Wyszyńskiego na Ołbinie funkcjonował parking. Warszawski deweloper odkupił teren od miasta dwa lata temu. Zapłacił ponad 11 milionów złotych netto. Zbuduje budynek wielorodzinny z przeszło setką lokali mieszkalnych i usługowych. Ponadto odnowi wewnętrzny skwer.

Okre Development Sp. z o.o. (znany we Wrocławiu z apartamentów Witolda 3840 i przestrzeni biurowej Pod Ciśnieniem) ruszył z kolejną inwestycją w stolicy Dolnego Śląska. Rozpoczął już prace przygotowawcze pomiędzy kamienicami przy ul. Wyszyńskiego 52 i 60 na Ołbinie. Start budowy zaplanował na początek 2020 roku. Ma potrwać około 18 miesięcy.

Teren z parkingiem, o powierzchni 2 497 mkw., odkupił od miasta w czerwcu dwa lata temu. Cena wywoławcza wynosiła 3 mln zł netto. Jako jeden z 21 zainteresowanych zaoferował 11 mln 50 tys. zł.


UM Wrocławia

W maju ubiegłego roku uzyskał pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze 39 871 metrów sześciennych (dokumentację przygotowała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.). Do października tego roku dostał jeszcze zgody na przebudowę sieci i linii kablowych, a także zagospodarowanie części podwórza.

Mieszkania, usługi i skwer z ponadstuletnim dębem

Wyszyńskiego 56 jest typową, nowoczesną, miejską kamienicą, dopełniającą istniejącą już zabudowę – mówi deweloper. – Od frontu charakteryzować będzie się geometrycznym układem pięter i loggii. Od strony dziedzińca mieszkania posiadać będą balkony i tarasy z widokiem na odnawiany przy okazji inwestycji wewnętrzny skwer z ponadstuletnim dębem.

materiały inwestora

Sześciopiętrowy budynek pomieści 111 mieszkań: jedno- (25,7-61,93 mkw.), dwu- (25,7-66,79 mkw.), trzy- (30,71-82,15 mkw.) i czteropokojowych (72,43-139,57 mkw.). Inwestor dopuszcza jednak możliwość ich łączenia, zgodnie z potrzebami nabywców. Na dwóch ostatnich kondygnacjach zaplanowano cofnięte tarasy. Za to na parterze znajdą się lobby z dostępem od strony ul. Wyszyńskiego oraz trzy lokale usługowe, o powierzchniach 109,06; 118,54 i 163,42 mkw. Ponadto Okre przewidział garaż podziemny.

Na elewacji od podwórza pojawią się także elementy instalacji architekta Leszka Zdeka, które zostały ocalone z budynku stołówki Politechniki Wrocławskiej – zapowiada inwestor.

Więcej wizualizacji w galerii.

Kamienica na sprzedaż, teren pod apartamenty już w rękach dewelopera

Po drugiej stronie podwórza znajduje się pusty budynek, w którym siedzibę miał zlikwidowany już Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił w październiku przetarg na sprzedaż trzykondygnacyjnej, zabytkowej kamienicy. Oczekuje 3 mln zł.

fot. Jakub Zazula

Apartamentów na Ołbinie przybędzie też Za to miejski teren przy ul. Świętokrzyskiej (po obu stronach szkoły) trafił już w prywatne ręce. Temar Dom S.A. wylicytował dwa miesiące temu nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 2,2 tys. mkw. Zaoferował w sumie prawie 8 mln zł netto. Planuje budowę dwóch apartamentowców.

fot. Jakub Zazula