DODAJ

Warszawa: Praska Moderna – dwa poziomy na Pradze-Północ [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Warszawa
Warszawa: Praska Moderna –
Mariusz Bartodziej
2019-04-23 09:38:32
W miejsce pawilonu przy zbiegu ulic Marcinkowskiego, Sprzecznej i Targowej powstaje nowy budynek w stylu neomodernizmu. Uzupełni lukę pomiędzy dwiema kamienicami. Parter zajmą lokale usługowy, a wyższe kondygnacje w większości dwupoziomowe mieszkania.

Warszawska spółka Moderna Holding Sp. z o.o. ruszyła w tym miesiącu z budową przy ul. Targowej 23, gdzie znajdował się parterowy pawilon. Prace mają potrwać do I kwartału 2021 roku. Za projekt odpowiada pracownia Wolski Architekci Sp. z o.o.

materiały inwestora


Praska Moderna to sześciokondygnacyjny (w tym jedna podziemna) budynek w stylu neomodernizmu z 35 apartamentami o wysokości od 3,5 do 5,12 m. 32 z nich to mieszkania dwu-, a 3 jednopoziomowe. Są dostępne w układach dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowym, o metrażach 47,8-122,4 mkw. Przynależą do nich balkony, loggie lub tarasy. Parter zajmą dwa lokale usługowe, o powierzchniach 235 oraz 250 mkw. Mieszkańcy mogą liczyć na 14 miejsc parkingowych, monitoring, rowerownię, winę, videodomofon oraz patio.

U zbiegu ulic Targowej, Marcinkowskiego i Sprzecznej odważna sylwetka Praskiej Moderny z szacunkiem wkomponuje się w miejski rytm zachodniej pierzei, a jej otwarta modernistyczna bryła przyciągnie uwagę i nie pozwoli przejść obojętnie – twierdzi deweloper.

Więcej wizualizacji w galerii.

Więcej mieszkań na Pradze-Północ

Na tę część Warszawy stawiają też inni deweloperzy. 2C Partners S.A. rewitalizuje stuletnią kamienicę przy ul. Strzeleckiej. W dwóch budynkach znajdzie się blisko 40 mieszkań. Ceny za metr kwadratowy przekraczają 10 tys. zł. O szczegółach pisaliśmy w marcu.

Wizualizacje dostępne w galerii

fot. Jakub Zazula

Za to Marvipol S.A. postawi przy ul. Stefana Okrzei apartamentowiec z blisko setką mieszkań. Dwa z nich mają dostęp do prywatnych tarasów na dachu. Inwestycję Dom przy Okrzei przedstawialiśmy w lutym.

Wizualizacje w galerii.

fot. investphoto.pl