Vienna House Easy Wrocław – czterogwiazdkowy hotel stanie przy zabytkowej piekarni Mamut źródło: materiały inwestora

Vienna House Easy Wrocław – czterogwiazdkowy hotel stanie przy zabytkowej piekarni Mamut

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Główną część kompleksu sięgającego XIX wieku, znajdującego się w sąsiedztwie ogrodu botanicznego, zajmie prywatny akademik marki Basecamp. Od strony ulicy Świętokrzyskiej znajdzie się jednak miejsce także dla siódmego w Polsce, a pierwszego w stolicy Dolnego Śląska, hotelu austriackiej grupy. Otworzy z początkiem 2022 roku obiekt z 240 pokojami i centrum konferencyjnym.
Austriacka grupa Vienna House zrealizowała w naszym kraju sześć hoteli, m.in. w Katowicach, Krakowie i Warszawie. W I kwartale 2022 roku powiększy ofertę na naszym rynku o siódmy obiekt – we Wrocławiu. Planuje rozpocząć budowę w III kwartale tego roku. Za projekt budynku odpowiada Grupa 5 Architekci Sp. z o.o., a za wystrój wnętrz – pracowania mode:lina.
Vienna House Easy Wroclaw będzie częścią kompleksu dawnej piekarni Mamut przy ul. Sienkiewicza. Sześciopiętrowy, czterogwiazdkowy hotel stanie od strony ul. Świętokrzyskiej. Znajdzie się w nim 240 pokoi – 236 dwuosobowych w dwóch kategoriach oraz 4 apartamenty. Dostępne w nich będą, oprócz łóżek, jeszcze m.in. biurka, fotele i łazienki z prysznicami.
materiały inwestora

"Swoboda i naturalność"

Jako reprezentant linii hotelowej Vienna House Easy będzie to hotel w stylu smart casual, stawiający na swobodny wystrój, niezobowiązującą atmosferę i naturalność – zapowiada firma.
Goście będą mogli korzystać m.in. z telewizorów umożliwiających podłączenie własnych urządzeń, sieci WiFi, mobilnego concierge oraz opcji samodzielnego zameldowania i wymeldowania się. Parter zajmie lobby z recepcją, barem, restauracją i strefą lounge. Operator zaplanował również centrum konferencyjne o powierzchni 360 mkw. oraz fitness z siłownią i gabinetem masażu.
materiały inwestora
REKLAMA
Odwiedzający mogą liczyć na 44 miejsca w garażu podziemnym. Ponadto czekają na nich wypożyczalnia rowerów (minimum 10), stacje do ładowania samochodów elektrycznych (co najmniej 2), a także opcja wspólnego korzystania ze skuterów i samochodów.
Wrocław to ekscytujący, rozwijający się rynek, a lokalizacja hotelu w centrum miasta, przy ogrodzie botanicznym jest idealna – przekonuje Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House. – Odbiegający od sztywnych standardów, skupiający się na bezpretensjonalnej obsłudze gości hotel Vienna House Easy i pełna energii koncepcja dla studenckich mieszkań stworzą świetne połączenie, stając się nowym, atrakcyjnym miejscem spotkań.
Więcej wizualizacji w galerii.

Będzie też akademik

Austriacka grupa będzie zarządzać hotelem w ramach dzierżawy. Jego właścicielem pozostanie spółka ST Wrocław Sienkiewicza Sp. z o.o., która zrealizuje w pozostałej części kompleksu prywatny akademik marki Basecamp (podobny funkcjonuje w Łodzi). O tym, że zabytkowa piekarnia Mamut powstająca na przestrzeni lat 1875-1929 zmieniła właściciela, informowaliśmy w kwietniu ubiegłego roku. Poprzedni, firma K&K Kośniewski Impor Export, nie był w stanie od 2007 roku zrealizować swoich planów obejmujących hotel, biura, mieszkania i lokale usługowe.
investphoto

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA