Wrocławski deweloper ponownie inwestuje na Poświętnem źródło: materiały projektanta

Wrocławski deweloper ponownie inwestuje na Poświętnem

Wrocław, WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Arbet Sp. z o.o. Sp.k. planuje swoją drugą inwestycję we Wrocławiu, kolejny raz na Poświętnem. Tym razem budynek wielorodzinny ma stanąć przy ulicy Kamieńskiego.
Inwestor złożył 3 listopada wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ulicy Kamieńskiego. Ma powstać na działce numer 25/3, o powierzchni 876 mkw.
UM Wrocławia
To już trzecia próba uzyskania zgody na przeprowadzenie inwestycji na tym terenie. Arbet Sp. z o.o. Sp.k. chciał wybudować budynek wielorodzinny o kubaturze ponad 7 tys. metrów sześciennych już w lutym. Po dwukrotnym uzupełnianiu dokumentacji, 25 kwietnia wycofał swój wniosek.
UM Wrocławia
Jeszcze wcześniej, bo w maju 2016 roku, prywatny inwestor chciał na tej samej działce postawić budynek jednorodzinny o kubaturze 1,5 tys. metrów sześciennych. Po miesiącu jednak wycofał wniosek o pozwolenie na budowę.
Za projekt architektoniczny jest odpowiedzialny Tomasz Gawron-Gawrzyński, właściciel pracowni A-Z(one) Sp. z o.o. Sp.k. Na swojej stronie opublikował wizualizacje tej inwestycji, o powierzchni użytkowej 1000 mkw. Projekt powstawał w latach 2016-2017, a zrealizowany ma zostać w latach 2017-2019.
materiały projektanta
materiały projektanta
materiały projektanta

Kolejne budynki wielorodzinne na Poświętnem

REKLAMA
Inwestor, MW Projekt 1 Sp. z o.o., wycofał wówczas złożony w kwietniu wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych, o kubaturze 13 tys. metrów sześciennych. Osiedle miałoby się mieścić na działce nr 41/2.
UM Wrocławia
Spółka MW Projekt 1 Sp. z o.o. odpowiada też za inną inwestycję mieszkaniową. Willowy Brochów to kompleks trzech budynków, zlokalizowany przy ulicy Koreańskiej.
Członkami zarządu spółki są Dariusz Węglicki (jako project manager Ikea Centers Polska nadzorował rozbudowę Alei Bielany) oraz Zbigniew Maćków, znany wrocławski architekt. Jego pracownia, Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o., odpowiada za projekt osiedla przy ulicy Kamieńskiego.

Działalność Arbetu

Arbet Sp. z o.o. Sp.k. zrealizował już jeden budynek wielorodzinny na Poświętnem. To Rezydencja Postolińska, położona przy ul. Postolińskiej 1. Znajduje się w niej sześć lokali mieszkalnych o metrażach od 54 do 57 mkw.
fot. Jan Augustynowski
Ten deweloper realizuje inwestycje głównie w Siechnicach. W swojej ofercie sprzedażowej ma m.in. Osiedle Perłowe oraz Wiosenne Siechnice. Pierwsze to zespół trzech budynków wielorodzinnych, realizowany w trzech etapach, w których znajdzie się 105 lokali. Mieszkania w dwóch z nich zostały już przekazane, a w przypadku trzeciego, oddane zostaną w styczniu 2018 roku.
Materiały od dewelopera
Druga inwestycja to budynek z 46 mieszkaniami. Budowa rozpoczęła się w kwietniu, a lokale mają zostać przekazanie w styczniu 2018 roku.
fot.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA