DODAJ

Wrocław: Nowe inwestycje powstaną przy Kamieńskiego. Są pozwolenia

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Nowe inwestycje powstaną
Mariusz Bartodziej
2018-05-17 13:00:14
Budynki wielorodzinne staną w dwóch lokalizacjach, niedaleko siebie. Za jeden odpowiada wrocławski deweloper, a za drugi – prywatny inwestor. Przy tej samej ulicy chciał budować jeszcze trzeci przedsiębiorca, ale się wycofał.

Indywidualny inwestor otrzymał 4 maja pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym i lokalem usługowym na parterze. Obiekt o kubaturze ponad 11,5 tys. metrów sześciennych stanie przy ul. Kamieńskiego 202, na działce nr 23/1. Jej powierzchnia wynosi 1,8 tys. mkw. Na razie znajduje się tam opuszczony dom. Za projekt inwestycji odpowiada Piotr Zarzycki z biura Wytwórnia Pracownia Projektowa.

Właściciel nieruchomości rozpoczął starania o wydanie zgody w grudniu ubiegłego roku. W styczniu musiał uzupełnić braki formalne, a do kwietnia dokumentację.

UM Wrocławia


Arbet ponownie inwestuje na Poświętnem

Kawałek dalej, pomiędzy Kamieńskiego 224 a 228, inwestuje Arbet Sp. z o.o. Sp. k., o czym informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.

9 marca otrzymał pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze blisko 7,1 tys. metrów sześciennych. Powstanie na działce nr 25/3, o powierzchni 876 mkw. Projekt przygotował Tomasz Gawron-Gawrzyński, właściciel pracowni A-Z(one) Sp. z o.o. Sp.k. Na swojej stronie opublikował wizualizacje tej inwestycji.

materiały projektanta


materiały projektanta


Arbet zrealizował pierwszą inwestycję na Poświętnem przy ul. Postolińskiej 1. W Rezydencji Postolińska znajduje się sześć lokali mieszkalnych o metrażach od 54 do 57 mkw.

fot. Jan Augustynowski


Jedna inwestycja zawieszona

Przy ul. Kamieńskiego chciała także inwestować spółka MW Projekt 1 Sp. z o.o. Na działce nr 41/2, o pow. prawie 3,2 tys. mkw., zamierzała wybudować zespół budynków wielorodzinnych. Jego kubatura wyniosłaby 13 tys. metrów sześciennych. Projekt miała przygotować Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o., jednak inwestor wycofał w sierpniu ubiegłego roku złożony wniosek o pozwolenie na budowę.

UM Wrocławia