Wrocław: WPBM planuje budowę osiedla wśród ogródków działkowych na Poświętnemźródło: UM Wrocławia

Wrocław: WPBM planuje budowę osiedla wśród ogródków działkowych na Poświętnem

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper przygotowuje inwestycję przy zbiegu ulic Aptekarskiej i Krzyżanowickiej. Może tam powstać, zgodnie z planem miejscowym, dwupiętrowa zabudowa wielorodzinna.
Magistrat wszczął 17 lutego (na wniosek z 10 lutego spółki związanej z WPBM Mój Dom S.A. odpowiedzialnej m.in. za osiedle Nova Stoczniova powstające na Zakrzowie) postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia planowanego przy ul. Aptekarskiej 4 na Poświętnem (w bezpośrednim sąsiedztwie R.O.D. Poświętne). Chodzi o budowę zespołu mieszkaniowego z usługami. Ma powstać na działce nr 2 o powierzchni 1,2692 ha. Deweloper nie udziela na razie więcej informacji z uwagi na trwające uzgodnienia.
UM Wrocławia
Plan miejscowy przeznacza tę nieruchomość m.in. pod biura, handel o powierzchni sprzedaży do 400 mkw. oraz zabudowę wielorodzinną (Towarzystwo Benderowskie wnioskowało o zmianę na jednorodzinną). Budynki mogą mieć 12 m wysokości i trzy kondygnacje nadziemne (inwestor oczekiwał dopuszczenia czterech). Parter mają zająć usługi, a piętra mieszkania. Powierzchnia zabudowy wyniesie maksymalnie 30% całości, a wskaźnik intensywności zabudowy (stosunek pow. całkowitej budynku do pow. parceli) 1,2 (deweloper liczył na 1,8).

Mieszkań przybywa

REKLAMA
Kolejne duże osiedle na Poświętnem stawia Triada Dom, o czym pisaliśmy w maju ubiegłego roku. Na inwestycję Czartoryskiego złoży się sześć sześciopiętrowych budynków wielorodzinnych w pięciu etapach. Znajdzie się w nich ponad 300 mieszkań od jedno do czteropokojowych, w metrażach do około 68 mkw. Budowa pierwszych skończy się jeszcze w tym roku.
materiały inwestora
Na tę część Wrocławia postawił także DewelopART Sp. z o.o. Sp. k. W tym roku zakończy prace nad czteropiętrowym obiektem Calma przy ul. Kamieńskiego. Pomieści 44 mieszkania i trzy lokale usługowe.
fot.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA