Wrocław: Państwo sprzedaje na Poświętnem tereny pod domy i mieszkaniaźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Państwo sprzedaje na Poświętnem tereny pod domy i mieszkania

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oczekuje za obie nieruchomości przy ulicy Krzyżanowickiej ponad półtora miliona złotych. To tereny nieużytkowane rolniczo, porośnięte chwastami i samosiejkami.
KOWR ogłosił 4 maja przetarg na sprzedaż dwóch nieruchomości przy ul. Krzyżanowickiej na Poświętnem. Odbędzie się 29 maja. Są nieużytkowane rolniczo, rosną na nich chwasty, krzaki i samosiewami drzew.
Na pierwszą składają się działki nr 10/3, 10/4, 10/5 oraz 10/6, o łącznej powierzchni 806 mkw. Są przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod ciąg pieszo-rowerowy, drogę wewnętrzną oraz zabudowę jedno- i wielorodzinną. Cena wywoławcza wynosi 483 tys. zł brutto.
UM Wrocławia
Druga nieruchomość to parcele nr 10/7 i 10/8 (1 360 mkw.). MPZP przeznacza je pod zabudowę wielorodzinną z drogą wewnętrzną. W tym przypadku zainteresowani muszą liczyć się z wydatkiem co najmniej 1 mln 23 tys. zł (plus wartość postąpienia).
REKLAMA
UM Wrocławia

Nowych mieszkań będzie więcej

Po drugiej stronie drogi, przy zbiegu ul. Aptekarskiej i Krzyżanowickiej w sąsiedztwie ogródków działkowych, deweloper już przygotowuje inwestycję. Na wniosek spółki związanej z WPBM Mój Dom S.A. toczy się od lutego postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zespołu mieszkaniowego z usługami.
Nowe mieszkania na Poświętnem mogą też powstać przy ul. Ludwika Kubali. KOWR rozstrzygnął w maju 2018 roku przetarg na sprzedaż terenu o pow. ponad 8,5 tys. mkw.Comex Deweloperstwo Sp. z o.o. zaoferował niemal 3 mln zł.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Bo(gość)
gdzie jest k#rwa obwodnica śródmiejska jak się pytam ??????????????????????????????????????????????????? mieliście budować i co ? Naj#biecie domów i nie będzie jak wyjechać z k#rwidołka
REKLAMA