Wrocław: Państwo planuje sprzedaż dużych działek na Jagodnie i Poświętnemźródło: KOWR

Wrocław: Państwo planuje sprzedaż dużych działek na Jagodnie i Poświętnem

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Urzędnicy wydali już zgodę na zbycie prawie jednego hektara ziemi na Jagodnie i ponad 1,2 ha na Poświętnem. Inwestorzy mają przejąć także tereny na Wojszycach, warte niemal 18 mln zł.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa opublikował 27 marca wykaz nieruchomości do sprzedaży, znajdującej się w pobliżu ulicy Komedy. Archicom S.A. prowadzi w tej lokalizacji wieloetapową inwestycję Cztery Pory Roku.
Łączna powierzchnia działek nr 3/2 i 3/4 wynosi ponad 9,3 tys. mkw. Cena wywoławcza ma wynieść 4 mln 925 tys. 500 zł brutto. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną i usługową, a częściowo także pod zieleń. Budynki mieszkalne mogą osiągnąć wysokość maksymalnie 16 m przy 5 kondygnacjach nadziemnych (ostatnia wyłącznie w formie poddasza). 
UM Wrocławia

Nowe bloki na Poświętnem?

Na Poświętnem KOWR przygotowuje do sprzedaży dwie nieruchomości znajdujące się blisko siebie. Wykazy dotyczące ich obu opublikował 3 kwietnia.
REKLAMA
Działka nr 2/1, o powierzchni ponad 8,3 tys. mkw., mieści się przy zbiegu ul. Ludwika Kubali i Poświęckiej. Powstanie na niej zabudowa wielorodzinna (do 5 kondygnacji nadziemnych, ostatnia jako poddasze, i 19 m wysokości), jednorodzinna (do 3 kondygnacji nadziemnych z poddaszem, 12 m wysokości) lub usługowa, a także droga wewnętrzna. Cena wywoławcza ma wynieść 2 mln 921 tys. zł brutto.
KOWR
Druga z działek, oznaczona nr 20/2, znajduje się przy ul. Kowarzyka. Jej powierzchnia wynosi blisko 4,1 tys. mkw. Będzie trzeba zapłacić za nią co najmniej 654 tys. zł brutto. Jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną i usługową, o podobnych parametrach jak przy tej sprzedawanej w pobliżu.
KOWR

Ogromny teren na Wojszycach zmieni właściciela

KOWR chce już od lutego sprzedać także ponad 4,3 ha ziemi na Wojszycach. Wartość trzech nieruchomości oszacował łącznie na niespełna 18 mln zł brutto. Przetarg z 26 kwietnia nie przyniósł rozstrzygnięcia, a kolejny urzędnicy zamierzają ogłosić w maju. O fiasku pierwszego postępowania pisaliśmy w lutym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA