Wrocław: Państwowe działki na Wojszycach trafiły w prywatne ręce. Na sprzedaż czekają kolejneźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Państwowe działki na Wojszycach trafiły w prywatne ręce. Na sprzedaż czekają kolejne

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Mieszkańcy mogą spodziewać się nowych domów przy ulicy Smardzowskiej. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa otrzymał za dwie nieruchomości prawie milion złotych. Pod młotek trafią również tereny przeznaczone pod osiedla wielorodzinne.
KOWR rozstrzygnął 12 grudnia przetargi na sprzedaż dwóch działek przy ul. Smardzowskiej, na wysokości ul. Iłłakowiczówny. Do obu zgłosiło się po czterech chętnych.
Cena wywoławcza za tę oznaczoną numerem 7/46, o powierzchni 734 mkw., wynosiła 285,6 tys. zł brutto. Najwięcej zaoferowała jedna z osób fizycznych – 344 tys. zł. Natomiast za działkę nr 7/47 należało zapłacić co najmniej 318,5 tys. zł (plus kwota przebicia). Inny prywatny inwestor był gotów wydać 456 tys. zł.
UM Wrocławia
Urzędnikom nie udało się rozstrzygnąć trzech innych postępowań zaplanowanych na ten dzień, dotyczących terenów w tym samym rejonie. O planach sprzedaży wszystkich pięciu działek informowaliśmy w październiku.

Na sprzedaż też tereny pod bloki

W prywatne ręce trafią jeszcze co najmniej dwie inne nieruchomości na Wojszycach. Obie są przeznaczone w planie miejscowym pod zabudowę wielorodzinną.
Działkę nr 15/4, położoną przy ul. Iwaszkiewicza, KOWR zamierzał sprzedać 27 listopada. Skorzystał jednak z prawa odwołania postępowania bez podania przyczyn. Za teren o pow. 1217 mkw. trzeba było zapłacić minimum 797,5 tys. zł.
REKLAMA
UM Wrocławia
Drugą z działek, nr 14, państwo dopiero planuje zbyć, o czym poinformowało w wykazie z 29 października. Znajduje się w rejonie ul. Buforowej/Komedy. Jej powierzchnia wynosi 4897 mkw.
UM Wrocławia

Fiaska sprzedaży działek przy Smardzowskiej

KOWR chce także sprzedać nieruchomości znajdujące się bardziej na południe przy ul. Smardzowskiej, blisko granicy z Radomierzycami. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 4,3 ha, a wartość – ponad 17 mln zł. W lutym pisaliśmy, że pierwsze przetargi okazały się nieskuteczne. Z kolejnymi było tak samo.
Jeszcze więcej mieszkań na styku dwóch osiedli
Nowe osiedle powstanie również na granicy Wojszyc i Ołtaszyna. Miasto sprzedało dwie sąsiednie nieruchomości przy ul. Grota Roweckiego. O szczegółach donosiliśmy w tym miesiącu.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA