DODAJ

Wrocław: Kolejna kooperatywa z działką na Nowych Żernikach

Wrocław
Wrocław: Kolejna kooperatywa z
Mariusz Bartodziej
2018-05-09 07:21:28
Na sprzedanym terenie przy ulicy Heinricha Lauterbacha ma powstać budynek wielorodzinny dla 11 rodzin. W kolejce czekają na rozstrzygnięcie jeszcze 4 postępowania.

Komisja przetargowa wyłoniła 16 kwietnia, po tygodniu prac, zwycięzce przetargu na sprzedaż działek nr 49/6, 50/1 oraz 62/50, o powierzchni blisko 1,7 tys. mkw. Została nim osiemnastoosobowa spółka cywilna, która planuje budowę budynku wielorodzinnego z 11 lokalami. Zaoferowała 326 tys. zł netto, przy czym cena wywoławcza wynosiła 320 tys. zł. W sumie zgłosiło się dwóch zainteresowanych.

UM Wrocławia
UM Wrocławia


Przybędzie inwestorów i kooperatyw


Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze postępowanie z 23 kwietnia, dotyczące sprzedaży działki nr 62/45. Za teren o powierzchni ponad 2,5 tys. mkw., znajdujący się przy ul. Białodrzewnej, trzeba zapłacić co najmniej 1 mln 445 tys. zł. W tym przypadku oferty złożyło także dwóch zainteresowanych. Zwycięzca będzie mógł utworzyć na zakupionym terenie zabudowę wielorodzinną, a także m.in. obiekty usługowe, kulturowe i sportowe. Na realizację inwestycji otrzyma trzy lata od dnia nabycia nieruchomości.

UM Wrocławia


W tym miesiącu czekają nas kolejne dwa postępowania, podobnie jak w kwietniu. 14 maja poznamy liczbę kooperatyw zainteresowanych przejęciem działki nr 62/51, zlokalizowanej po sąsiedzku z tą sprzedaną 16 kwietnia. Za obszar o powierzchni prawie 1,6 tys. mkw. muszą zaoferować co najmniej 315 tys. zł netto.

UM Wrocławia
UM Wrocławia


Na tydzień później magistrat wyznaczył termin przetargu dotyczącego sprzedaży nieruchomości przy ul. Tadeusza Brzozy. Jej powierzchnia wynosi niemal 2,4 tys. mkw. Cena wywoławcza wynosi 1 mln 275 tys. zł.

UM Wrocławia


Miasto sprzedaje także działkę znajdującą się tuż obok, o nr 62/48. Zainteresowani kupnem terenu o pow. 1,3 tys. mkw. muszą liczyć się z wydatkiem rzędu przynajmniej 710 tys. zł. Otwarcie ofert nastąpi 4 czerwca.

Będzie bazarek

Spółce Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. udało się 26 kwietnia wyłonić wykonawcę bazaru na osiedlu. Wysokości dwóch złożonych ofert poznaliśmy 16 marca. Firma Pre-Fabrykat Sp. z o.o. z Miłkowa zaoferowała realizację prac w ciągu 6 miesięcy za 885,6 tys. zł brutto, udzielając przy tym pięcioletniej gwarancji. Zwycięzcą zostało wrocławskie przedsiębiorstwo C-Vercial Sp. z o.o. Wykona zadanie w ciągu 4 miesięcy za 344,4 tys. zł, oferując 9 lat gwarancji. Inwestor zamierzał przeznaczyć na to przedsięwzięcie niespełna 223,4 tys. zł.

materiały inwestora