DODAJ

Wrocław: Dwie kooperatywy będą budować obok siebie mieszkania na Nowych Żernikach

Mieszkania i domy / Wocław
Wrocław: Dwie kooperatywy będą
Mariusz Bartodziej
2018-08-03 11:56:03
W dwóch budynkach przy ulicy Heinricha Lauterbacha zamieszka ponad dwadzieścia rodzin. Jedną nieruchomość miasto sprzedało w kwietniu, a kolejną – w lipcu.

Komisja przetargowa wyłoniła 18 lipca nowego właściciela działki nr 62/51, znajdującej się przy zbiegu ul. Heinricha Lauterbacha i Andrzeja Frydeckiego. Cena wywoławcza wynosiła 315 tys. zł netto. Zwycięska kooperatywa zaoferowała 333 tys. 335 zł. Zamierza wybudować na terenie o powierzchni 1541 mkw. budynek wielorodzinny z 11 mieszkaniami i jednym lokalem użytkowym.

Pierwszy przetarg, z 14 maja, z taką samą ceną wywoławczą, nie przyniósł rozstrzygnięcia.

UM Wrocławia


Po sąsiedzku też zamieszka kooperatywa

O sprzedaży sąsiedniej nieruchomości pisaliśmy w maju. W tym przypadku przetarg również był kierowany do kooperatyw, czyli osób współpracujących ze sobą w celu zakupu terenu i wybudowania na nim budynku wielorodzinnego dla własnych potrzeb mieszkaniowych.

Oferta zwycięzcy wynosiła 326 tys. zł netto – przewyższyła cenę wywoławczą o 6 tys. zł. Na obszarze o pow. blisko 1,7 tys. mkw. powstanie obiekt z 11 mieszkaniami.

UM Wrocławia


Archicom po raz drugi

Przy ul. Heinricha Lauterbacha swoją drugą już inwestycję na Nowych Żernikach zamierza zrealizować Archicom S.A., o czym informowaliśmy w lipcu. Stara się uzyskać pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się około 90 mieszkań.

W zeszłym roku zakończył prace nad Spiralą Czasu przy ul. Tadeusza Brzozy 22. Utworzył w ramach niej 69 mieszkań.

Nowi deweloperzy

Po sąsiedzku z pierwszą inwestycją Archicomu będzie budował Rodis Sp. z o.o. Sp. k. Komisja przetargowa wybrała jego ofertę w czerwcu. Zapłacił prawie 1,5 mln zł netto.

Materiały inwestora


Natomiast po sąsiedzku z Rodis Development będzie budować Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. Za działkę o pow. 1,3 tys. mkw. zaoferowało 1,3 mln zł netto.