Wrocław: Budotex bliski startu prac nad osiedlem Lilia na Nowych Żernikach źródło: materiały inwestora

Wrocław: Budotex bliski startu prac nad osiedlem Lilia na Nowych Żernikach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
To będzie pierwsza inwestycja tego dewelopera na modelowym osiedlu Wuwa 2. Nieruchomość kupił w zeszłym roku, za przeszło milion złotych. Zrealizuje 20 mieszkań, w tym część dwupoziomowych, przekraczających powierzchnię 100 metrów kwadratowych. W trzypiętrowym budynku znajdą się także lokale usługowe.

Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. otrzymało 18 grudnia pozwolenie na budowę przy ulicy Hansa Poelziga 14 budynku mieszkalno-usługowego z dwoma garażami podziemnymi. Starało się o nie od 25 października. Projekt przygotowała pracownia Basis Biuro Architektoniczne Sirojć i Szkółka. Budowa ruszy w tym kwartale. Potrwa 22 miesiące.
materiały inwestora

Dwupoziomowe apartamenty sięgające 130 metrów kwadratowych

Lilia to trzypiętrowy budynek o kubaturze 12,8 tys. metrów sześciennych. Znajdzie się w nim 20 mieszkań o metrażach od 39 do 130 mkw. Górę zajmą dwupoziomowe apartamenty. Do wszystkich będą przynależeć boks na wózek/rowerek dziecięcy, komórka lokatorska i miejsce postojowe w dwupoziomowym garażu podziemnym. W obiekcie pomieszczą się także rowerownia na 27 miejsc, winda oraz, na parterze, trzy lokale usługowe.
Stonowana kolorystyka budynku współgrająca z okolicznymi zabudowaniami modelowego osiedla Wrocławia przypadnie do gustu osobom ceniących prostotę i klasykę – twierdzi deweloper. – Lilia to miejsce idealnie wpasowujące się w potrzeby przyszłych rodzin oraz młodych, nowoczesnych osób nastawionych na aktywny styl życia.
materiały inwestora

Wartość gruntu przebita prawie dwukrotnie

Budotex kupił działkę nr 62/48, o powierzchni 1308 mkw., w zeszłym roku. Komisja przetargowa wybrała jego ofertę w czerwcu. Cena wywoławcza wynosiła 710 tys. zł netto. Nowy właściciel zaoferował 1,3 mln zł. W październiku sfinalizował transakcję.
Prawidłowo została wykorzystana konfiguracja terenu. Istniejące zagłębienie zostało wykorzystane na dwa poziomy garażu, koniecznego ze względu na zaprojektowaną liczbę mieszkań. Rozmieszczenie wymaganych miejsc postojowych na dwóch poziomach z dwoma wjazdami dało możliwość prawidłowego styku funkcjonalnego w parterach budynku, w którym zostały zaprojektowane usługi dobrze uzupełniające program przy ul. Barskich – uzasadniała swój wybór komisja.
UM Wrocławia
REKLAMA

Nowe Żerniki popularne wśród deweloperów

Inwestycji deweloperskich w tej części Wrocławia przybywa. Przy ul. Heinricha Lauterbacha swoją drugą już inwestycję na Nowych Żernikach realizuje Archicom S.A. Oferuje blisko 90 mieszkań w trzech budynkach składających się na Czwarty Wymiar. O szczegółach pisaliśmy w grudniu.
fot. Jakub Zazula
Po sąsiedzku ze Spiralą Czasu od Archicomu będzie budował Rodis Sp. z o.o. Sp. k. Komisja przetargowa wybrała jego ofertę w czerwcu ubiegłego roku. Zapłacił za działkę prawie 1,5 mln zł netto. Pozwolenie na realizację osiedla 24 Brzozy otrzymał 4 lutego. Przedstawialiśmy ten projekt w czerwcu.
Materiały inwestora
Ze swoją pierwszą inwestycją na Wuwie wystartował PCG Sp. z o.o. Utworzy w trzech apartamentowcach blisko 20 lokali o metrażach od 70,92 do 93,95 mkw. O rozpoczęciu przedsprzedaży Wuwart Apartments donosiliśmy w grudniu.
fot. Jakub Zazula

Kooperatywy też budują

Nie tylko deweloperzy stawiają na Nowe Żerniki. Część przetargów miasto kieruje do kooperatyw (grupa osób współpracująca ze sobą w celu budowy budynku dla własnych potrzeb). W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że jedna z działek przy ul. Heinricha Lauterbacha została sprzedana po raz drugi. Wspominaliśmy wówczas, że inna kooperatywa już stara się o uzyskanie pozwoleń na prowadzenie robót tuż obok.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA