DODAJ

Wrocław: Miasto znów szuka chętnego na działkę na Nowych Żernikach. Kooperatywa się wycofała

Mieszkania i domy / Wocław
Wrocław: Miasto znów szuka
Mariusz Bartodziej
2019-01-04 11:53:32
Grupa osób chciała wybudować przy ulicy Heinricha Lauterbacha 11 mieszkań i lokal usługowy. Wycofała się jednak z podpisania umowy. Nowego właściciela urzędnicy chcą wyłonić w ciągu kilku miesięcy.

Magistrat ogłosił 17 grudnia ponowny przetarg na sprzedaż działki nr 62/51, znajdującej się przy zbiegu ul. Heinricha Lauterbacha i Andrzeja Frydeckiego. Cena wywoławcza za teren o powierzchni 1541 mkw. wynosi 315 tys. zł netto. Kooperatywy (grupa osób współpracująca ze sobą w celu budowy budynku dla własnych potrzeb) mogą zgłaszać oferty do 7 marca. Ich formalna ocena nastąpi tydzień później.

W projektowaniu należy położyć akcenty na przestrzenie wspólne, sprzyjające integracji współmieszkańców oraz wygodne gabaryty komunikacji wewnątrz budynku, która również stanowi przestrzeń półprywatną – czytamy w dokumentacji przetargowej. – Kształtowanie wzorca powinno odbywać się poprzez próbę wyodrębnienia jak największej ilości wspólnych pomieszczeń. Takie podejście nie może wykluczać jednak zarysowanej autonomii poszczególnych lokali mieszkalnych, sprzyjającej filozofii "razem, ale osobno"

O rozstrzygnięciu przetargu na sprzedaż tej nieruchomości pisaliśmy w sierpniu. Zwycięska kooperatywa zaoferowała 333 tys. 335 zł. Zamierzała wybudować budynek wielorodzinny z 11 mieszkaniami i jednym lokalem użytkowym, jednak nie podpisała umowy notarialnej.

UM Wrocławia


Po sąsiedzku też zamieszka kooperatywa

O sprzedaży sąsiedniego terenu pisaliśmy w maju. W tym przypadku przetarg również był kierowany do kooperatyw.

Oferta zwycięzcy wynosiła 326 tys. zł netto – przewyższyła cenę wywoławczą o 6 tys. zł. Na obszarze o pow. blisko 1,7 tys. mkw. powstanie obiekt z 11 mieszkaniami.

Deweloperzy także budują na Nowych Żernikach

Na modelowym osiedlu przybędzie również inwestycji deweloperskich. PCG Sp. z o.o. wprowadził do przedsprzedaży Wuwart Apartments. Oferuje apartamenty o powierzchni do ponad 90 mkw. z możliwością ingerowania w ich rozkład. O szczegółach pisaliśmy w grudniu.

Materiały inwestora


Archicom S.A. postawił na Nowe Żerniki po raz drugi. W ramach Czwartego Wymiaru zrealizuje blisko 90 mieszkań, o czym informowaliśmy w ubiegłym miesiącu.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora


Ponadto na osiedlu pojawi się jeszcze dwóch nowych deweloperów. Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. postawi budynek wielorodzinny Lilia z ponad 20 lokalami mieszkalnymi i usługowymi. O tym przedsięwzięciu donosiliśmy w październiku.

Za to w czerwcu pisaliśmy o 24 Brzozach od Rodis Sp. z o.o. Sp. k. W dwóch czterokondygnacyjnych budynkach będzie dostępnych niemal 30 lokali mieszkalnych i usługowych.

Materiały inwestora