Wrocław: Zbliża się powstanie parku biurowego na Nowych Żernikach. Miasto sprzedaje pierwszą z działekfot. investphoto.pl

Wrocław: Zbliża się powstanie parku biurowego na Nowych Żernikach. Miasto sprzedaje pierwszą z działek

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Budynki usługowe mają się mieścić wzdłuż alei Architektów. Magistrat wydzielił cztery kompleksy. Pierwszy z nich obejmie pięć parceli o łącznej powierzchni prawie dwóch hektarów. Cztery oferty pozostają w przygotowaniu. W piątej cena wywoławcza sięga dwóch milionów złotych.
Urzędnicy ogłosili 12 czerwca pisemny przetarg na sprzedaż działki nr 55 o powierzchni 3 835 mkw. Jest przeznaczona pod usługi (handel detaliczny małopowierzchniowy, obiekty hotelowe, gastronomia, czy biura). Znajduje się przy al. Architektów na modelowym osiedlu WuWa2. Cena wywoławcza wynosi 2 mln zł netto. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 12 września. Tydzień później nastąpi otwarcie ofert i ich formalna ocena. Gmina może w ciągu pięciu lat odkupić grunt, jeśli nowy właściciel nie skończy prac we wskazanym terminie lub nie będą zgodne z przedłożoną przez niego w postępowaniu koncepcją.
Chętni muszą przedstawić m.in. informacje o prowadzonej działalności, zrealizowanych inwestycjach oraz przewidywanychźródłach finansowania zakupu terenu i jego zabudowania. Ponadto ich plan musi być zgodny z koncepcją przygotowaną przez miasto. Zakłada ona utworzenie parku biurowego stworzonego z budynków o pow. od 2 do 5 tys. mkw., z możliwością łączenia w obiekty maksymalnie 10 tys. mkw. Będą zlokalizowane w dwóch liniach zabudowy z pieszym pasażem pomiędzy nimi.
Urzędnicy wydzielili na mapie wzdłuż al. Architektów cztery oddzielone od siebie kompleksy. Jeden z nich tworzy sprzedawana parcela oraz cztery inne, o pow.: 3 678 mkw., 3 789 mkw., 3 880 mkw. oraz 3 603 mkw. Oferty na ich zbycie są jeszcze przygotowywane.
UM Wrocławia

Nowe Żerniki w rozbudowie

REKLAMA
Magistrat sprzedał już w tym roku jedną nieruchomość na modelowym osiedlu. Zakupiła ją za przeszło 400 tys. zł kooperatywa. Planuje postawić blok z kilkoma mieszkaniami, lokalem usługowym i częścią wspólną. Donosiliśmy o tym w kwietniu.
Za to w lutym miasto wybrało wykonawcę żłobka dla kilkudziesięciu dzieci. Zapłaci niespełna 1,4 mln złwięcej, niż planowało.
W przyszłości powstanie niedaleko jeszcze zajezdnia tramwajowa warta blisko 400 mln zł. Sam projekt pochłonie niemal 10 mln zł. Wciąż trwa konkurs na wybór najlepszej koncepcji. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.
Na Nowych Żernikach pojawiają się także kolejne inwestycje deweloperskie. Jedną z najnowszych jest osiedle Ande od Rodis Sp. z o.o. Sp. k. Opisywaliśmy ten projekt w tym miesiącu. W dwóch budynkach znajdzie się prawie 30 lokali mieszkalnych i usługowych.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA