Wrocław: Działka na Nowych Żernikach sprzedana po raz drugi. Tym razem ma powstać mniejszy budynekfot. investphoto.pl

Wrocław: Działka na Nowych Żernikach sprzedana po raz drugi. Tym razem ma powstać mniejszy budynek

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nieruchomość przy ulicy Heinricha Lauterbacha miała trafić w ręce jednej z kooperatyw już w zeszłym roku, jednak nie doszło do podpisania umowy. Miasto powtórzyło przetarg i wyłoniło nowego właściciela. Zamierza wybudować sześć mieszkań, podczas gdy poprzedni inwestor miał ich w planach jedenaście.
Kooperatywy (grupa osób współpracująca ze sobą w celu budowy budynku dla własnych potrzeb) chętne do zakupu działki nr 62/51, znajdującej się przy zbiegu ul. Heinricha Lauterbacha i Andrzeja Frydeckiego, mogły zgłaszać się do 7 marca. Wpłynęły cztery oferty, z czego jedna nie spełniła wymogów formalnych. Cena wywoławcza za teren o powierzchni 1541 mkw. wynosiła 315 tys. zł netto.
Komisja przetargowa wybrała propozycję złożoną przez spółkę WWA s.c. W jej skład wchodzi dziesięć osób. Planują budowę budynku z sześcioma mieszkaniami, jednym lokalem usługowym oraz częścią wspólną. Zaoferowali 405 tys. zł.
UM Wrocławia

Miało być więcej mieszkań

O rozstrzygnięciu pierwszego przetargu na sprzedaż tej nieruchomości pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Zwycięska kooperatywa zaoferowała 333 tys. 335 zł. Zamierzała wybudować budynek wielorodzinny z 11 mieszkaniami i jednym lokalem użytkowym. Nie podpisała jednak umowy notarialnej.

Po sąsiedzku też zamieszka kooperatywa

O sprzedaży sąsiednich działek (nr 49/6, 50/1 oraz 62/50) donosiliśmy w maju zeszłego roku. W tym przypadku przetarg również był kierowany do kooperatyw.
Oferta zwycięzcy wynosiła 326 tys. zł netto – przewyższyła cenę wywoławczą o 6 tys. zł. Na obszarze o pow. blisko 1,7 tys. mkw. powstanie obiekt z 11 mieszkaniami. Prywatny inwestor złożył 15 marca wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego. Za projekt odpowiada Creoprojekt Bartosz Żmuda.
REKLAMA
UM Wrocławia

Oprócz mieszkań także żłobek

Na Nowych Żernikach powstaje miejski żłobek, na osiedlu Spirala Czasu od Archicomu S.A. O rozstrzygnięciu przetargu i szczegółach inwestycji pisaliśmy w lutym. Jej koszt przekroczył milion złotych. Miasto dołożyło dodatkowo ponad 260 tys. zł.
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Nowa zajezdnia z pętlą

Za to w tym tygodniu informowaliśmy o planowanym w pobliżu przedsięwzięciu komunikacyjnym. Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. szukają pracowni, która przygotuje najlepszą koncepcję zajezdni tramwajowej na 150 pojazdów (docelowo na 200). Koszt inwestycji nie może przekroczyć 390 mln zł netto. Ma zostać zrealizowana w ciągu kilku kolejnych lat.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA