DODAJ

Wrocław: Lilia – Budotex przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji na Nowych Żernikach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lilia – Budotex
Mariusz Bartodziej
2018-10-25 08:22:04
Wrocławski deweloper kupił w czerwcu nieruchomość przy ulicy Tadeusza Brzozy za 1,3 mln zł netto – prawie dwukrotnie więcej, niż oczekiwali urzędnicy. Budynek wielorodzinny z ponad 20 mieszkaniami i usługami ma być gotowy na przełomie 2020 i 2021 roku.

Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. sfinalizowało już zakup miejskiej działki nr 62/48, o powierzchni 1308 mkw., na modelowym osiedlu WuWa 2. Komisja przetargowa wybrała jego ofertę w czerwcu. Cena wywoławcza wynosiła 710 tys. zł netto. Przyszły właściciel zaoferował 1,3 mln zł.

Działka 62/48 w założeniach projektowych traktowana jest jako autonomiczna działka narożna, zamykająca układ budynków pomiędzy ul. Białodrzewną, ul. Poelziga i ul. Brzozy. Zaprojektowany obiekt, ukształtowany dookoła małego prywatnego, wspólnego dziedzińca, przewiduje 21 mieszkań – czytamy w uzasadnieniu komisji.

UM Wrocławia


Deweloper przygotowuje się już do uzyskania zgody na realizację inwestycji.

Prace budowlane będziemy chcieli rozpocząć z początkiem nowego roku, zaraz po otrzymaniu pozwolenia. Będą trwały do 22 miesięcy od momentu rozpoczęcia budowy – wyjaśnia nam Marta Trejgis z Przedsiębiorstwa Budowlanego Budotex.

Dwupoziomowy garaż, rowerownia i część usługowa

Budynek będzie miał cztery kondygnacje, z czego ostatnia będzie poddaszem. Oprócz mieszkań, znajdzie się w nim 29 miejsc parkingowych, 27 miejsc w rowerowni oraz lokale usługowe.

Prawidłowo została wykorzystana konfiguracja terenu. Istniejące zagłębienie zostało wykorzystane na dwa poziomy garażu, koniecznego ze względu na zaprojektowaną liczbę mieszkań. Rozmieszczenie wymaganych miejsc postojowych na dwóch poziomach z dwoma wjazdami dało możliwość prawidłowego styku funkcjonalnego w parterach budynku, w którym zostały zaprojektowane usługi dobrze uzupełniające program przy ul. Barskich – kontynuuje komisja przetargowa.

Inwestycja będzie nazywać się Lilia. Projekt przygotowuje pracownia Basis Biuro Architektoniczne Sirojć i Szkółka, odpowiedzialna też za inne osiedle na Nowych Żernikach – Inspiracja od Blockpol Developer Sp. z o.o.

Pozytywnie należy ocenić formę budynku jako monolityczną, jednorodną bryłę ścian i dachu wykonanych w jednym materiale – kończy uzasadnienie komisja.

Więcej mieszkań na Nowych Żernikach

Po sąsiedzku będzie budował Rodis Sp. z o.o. Sp. k. O szczegółach jego osiedla 24 Brzozy pisaliśmy w czerwcu. Za swoją nieruchomość zapłacił o 50 tys. zł więcej niż Budotex. Zrealizuje na niej ponad 20 mieszkań. Zastosuje rozmaite rozwiązania prospołeczne i proekologiczne.

Materiały inwestora


Z budową swojego drugiego osiedla na WuWa 2 może ruszać Archicom S.A. W lipcu donosiliśmy, że stara się uzyskać pozwolenie na realizację zespołu budynków wielorodzinnych przy ul. Heinricha Lauterbacha, o łącznej kubaturze 23,9 tys. metrów sześciennych. Otrzymał je 3 września.

Ponadto kolejną inwestycję na modelowym osiedlu zrealizuje jedna z kooperatyw mieszkaniowych. W sierpniu informowaliśmy, że zakupiła teren pod budowę ponad 20 mieszkań.

Niedaleko powstanie nowa zajezdnia

W okolicy Nowych Żernik, przy ul. Szczecińskiej, ma także powstać nowa zajezdnia tramwajowa dla 150 pojazdów. Zajmie teren o powierzchni około 16 ha. Ma się odznaczać rozmaitymi proekologicznymi rozwiązaniami. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.