Wrocław: Radni z Maślic sprzeciwiają się sprzedaży działek przy ulicy Porajowskiejźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Radni z Maślic sprzeciwiają się sprzedaży działek przy ulicy Porajowskiej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Magistrat przygotowuje do sprzedaży kolejną niezabudowaną nieruchomość w zachodniej części miasta. Tym razem chodzi o teren przylegający do kolektora ściekowego Odra, co stanowi jedną z przyczyn protestu Rady Osiedla Maślice.
Radni złożyli 20 lutego wniosek o rezygnację ze sprzedaży działek znajdujących się blisko zbiegu ulic Porajowskiej i Rędzińskiej. Swoje stanowisko uzasadniają czterema argumentami.
Działka przy ul. Porajowskiej mieści się blisko kolektora ściekowego Odra i nieprzyjemnych wyziewów z wywietrzników, co jest i będzie nieustającym problemem dla nieświadomych tego stanu mieszkańców – wyjaśniają.
FB
Dodają, że w kwartale ul. Maślickiej i Rędzińskiej oraz alei Śliwowej powstaje kilka osiedli wielorodzinnych, a mieszkańcom brakuje w tym rejonie terenów zielonych. Ich zdaniem wyziewy powinny zostać wyeliminowane poprzez odpowiednią konserwację wywietrzników i kominów. Wówczas pas zieleni ciągnący się wzdłuż kolektora stanowiłby element "zielonej tętnicy osiedla".
Wrocław jako kandydat do Zielonej Stolicy Europy powinien zachować jak najwięcej terenów zielonych w tkance miasta. Terenów, które gwarantują jakość życia mieszkańcom, tym obecnym i nowym – tłumaczą radni z Maślic.
Magistrat 8 lutego poinformował o zamiarze sprzedaży niezabudowanych działek nr 38/7, 38/8, 38/9 oraz 39/10 o łącznej powierzchni 2542 mkw. Są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, biura i drobne obiekty usługowe.
UM Wrocławia

Sąsiednia działka już sprzedana

REKLAMA
W prywatne ręce przeszła już w styczniu ubiegłego roku sąsiednia działka nr 38/11. Cena wywoławcza za teren o powierzchni niemal 4 tys. mkw. wynosiła 882 tys. zł netto. Nowy właściciel zaoferował 922 tys. zł. Plan miejscowy na nim również dopuszcza budowę domów jednorodzinnych, biur oraz drobnych obiektów usługowych.
UM Wrocławia

W planach sprzedaż kolejnych terenów na zachodzie miasta

Urzędnicy chcą sprzedać także tereny w innych lokalizacjach w tej części Wrocławia, o czym informowaliśmy w styczniu.
Cena wywoławcza za działki przy ul. Potokowej 22-24 o numerach 14/2 i 16/3, o łącznej powierzchni 1551 mkw., wraz z połową udziału w nr 15 o pow. 1435 mkw. wynosi 600 tys. zł. Miasto wyznaczyło datę licytacji na 28 marca. Plan miejscowy przewiduje na tym obszarze zabudowę jednorodzinną, a dodatkowo biura, drobne lokale usługowe oraz obiektu handlu detalicznego małopowierzchniowego.
UM Wrocławia
Już trzeci raz magistrat próbuje sprzedać działkę nr 36/26, znajdującą się blisko zbiegu ulic Stabłowickiej i Jodłowickiej. Za teren o powierzchni 8667 mkw. będzie trzeba zapłacić 10 kwietnia co najmniej 1,5 mln zł netto. W sierpniu 2017 roku magistrat chciał za niego otrzymać 1,8 mln zł, a w październiku 1,6 mln zł, jednak nie znalazł chętnych na jej zakup. Zgodnie z planem miejscowym mogą na nim powstać obiekty hotelowe, kongresowe i konferencyjne oraz biura. Część działki znajduje się na obszarze przeznaczonym pod zabudowę wielorodzinną.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA