DODAJ

Wrocław: Instytut Budownictwa przejął kolejne tereny na Maślicach

Wrocław
Wrocław: Instytut Budownictwa przejął
Mariusz Bartodziej
2018-06-04 13:00:05
Magistrat sprzedał za prawie milion złotych trzy sąsiadujące ze sobą działki znajdujące się przy ulicy Rędzińskiej. Deweloper z Wysokiej, który buduje już przy ul. Porajowskiej osiedle Willowa Aleja Maślice, przejął dwie z nich. 

Dwa przetargi urzędnicy rozstrzygnęli 24 kwietnia. Do obu przystąpiło po siedmiu uczestników. Cena wywoławcza za tę oznaczoną numerem 35/3, o powierzchni 714 mkw., wynosiła 190 tys. zł. Dwie osoby fizyczne zaoferowały wspólnie 283,7 tys. zł. Druga z działek, o numerze 35/4, była droższa. Jej powierzchnia wynosi 822 mkw. Zainteresowani musieli liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej 220 tys. zł. Zwyciężyła spółka Instytut Budownictwa Sp. z o.o., z ofertą w wysokości 357,8 tys. zł.

Trzy dni później odbył się przetarg na trzecią z nieruchomości przy ul. Rędzińskiej wystawionych na sprzedaż. Przystąpiło do niego czterech licytantów. Cena wywoławcza wynosiła 215 tys. zł. Instytut Budownictwa zapłacił 331,1 tys. zł. Powierzchnia działki nr 33/5 to 801 mkw.

Deweloper nie odpowiada na nasze pytania związane z zakupem nieruchomości. Wszystkie trzy działki są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną. Znajdują się w sąsiedztwie ul. Rędzińskiej 75.

UM Wrocławia


Instytut Budownictwa prowadzi budowę osiedla Willowa Aleja Maślice przy ulicy Porajowskiej. O szczegółach pisaliśmy w lutym.

Materiały inwestora


Więcej mieszkań przy Rędzińskiej

Przy ulicy Rędzińskiej już teraz powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Prezydent miasta wydał 15 maja decyzję stwierdzającą brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia planowanego przy ul. Rędzińskiej 30-38. Na działkach o łącznej powierzchni niemal 1,5 ha ma stanąć zespół budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi: A, B1/B2, B3/B4, B5/B6 oraz C (z częścią usługową).

W ramach pierwszego etapu Rędzińskiej Przystani powstaje sześcioklatkowy obiekt z 77 mieszkaniami i lokalem usługowym.

Materiały inwestora


Materiały inwestora

Ponad 60 lokali dołoży CTE S.A., deweloper znany już na Maślicach z poprzednich inwestycji. O Rędzińskiej pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.

materiały inwestora


Mieszkańcy chcą ograniczyć sprzedaż zielonych terenów

Kwietniowe przetargi dotyczące działek przy ul. Rędzińskiej stanowią ciąg dalszy procesu wyprzedawania nieruchomości na Maślicach. Mieszkańcy jednak nie pozostają bierni. Oczekują m.in. wstrzymania planowanej sprzedaży działek przy ul. Porajowskiej. W tym celu złożyli w maju w magistracie 139 petycji. W tej sprawie reagowała również Rada Osiedla Maślice, o czym informowaliśmy w lutym.