Maślice w budowie

Maślice w budowie

Wrocław
REKLAMA

Osiedle Maślice ma długą historię, ludzie osiedlali się na tym terenie już w epokach brązu i żelaza. Dziś, dzięki atrakcyjnemu położeniu i nowym inwestycjom przeżywa ono prawdziwy renesans.

 

Maślice, położone w północno-zachodniej części Wrocławia w dzielnicy Fabryczna, pełne są wszechobecnej zieleni. W pobliżu znajdują się liczne obszary leśne, dzięki którym mieszkańcy mogą oddychać czystym, dobrze natlenionym powietrzem. Tereny zielone nad rzekami Odrą i Ślęzą doskonale nadają się do rodzinnych spacerów, joggingu czy przejażdżek rowerowych. W okolicy nie brakuje interesujących projektów, np. na Osiedlu Dębowa Polana, Budus-Developer przewidział duże słoneczne tarasy oraz balkony, dzięki którym mieszkańcy będą mogli rozkoszować się bliskością natury.

 

Pierwotnie Maślice wraz z Rędzinami były własnością książęcą. Osada ta istniała już we wczesnym średniowieczu, a ludność zajmowała się rolnictwem, hodowlą krów i wyrobem masła (to stąd wywodzi się nazwa Maślic). Dziś znajduje się tam jeden z najnowocześniejszych we Wrocławiu zespołów szkolno-przedszkolnych. Wyposażony jest on w bibliotekę oraz nowoczesną halę sportową. Również znajdujący się przy alei Śląskiej stadion sprawia, że lokalizacja ta bardzo zyskała na atrakcyjności.

 

REKLAMA

Maślice intensywnie rozwijają się od początku lat 80., kiedy to zaczęła się tam budowa domków jednorodzinnych, szeregowych oraz mieszkań w budynkach o niskiej zabudowie. Gdy osiedle zaczęło się powiększać, również dojazd do centrum Wrocławia stał się łatwiejszy. Przyczyniło się do tego otwarcie Obwodnicy Autostradowej Wrocławia, jak i uruchomienie tramwaju 33 Plus. Niezmotoryzowani skorzystać również mogą z autobusów 103 czy 435.

 

W trend inwestycyjny na Maślicach wpisuje się ze swoją ofertą Budus, stawiający tam Osiedle Dębowa Polana. Ten nowoczesny zespół dwóch budynków wielorodzinnych o ciekawej architekturze, ma być propozycją skierowaną do współczesnej rodziny. Z myślą o młodych małżeństwach, część mieszkań spełnia restrykcyjne wymogi kredytu Rodzina na swoim, co znacznie uatrakcyjnia ofertę. Inwestycja obejmuje 57 mieszkań o powierzchni od 43 m2, w atrakcyjnych cenach (już od 255 tys. złotych brutto). Projekt mieszkań pozostawia nabywcom możliwość samodzielnej aranżacji wnętrz o nowoczesnym rozkładzie. Mieszkańcy będą mieli ponadto do swojej dyspozycji komórki lokatorskie a także miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Wokół budynków pozostawione będą tereny zielone z ławkami oraz zbudowany zostanie plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na sierpień 2012 r.

 

Choć Maślice należą do Wrocławia dopiero od 1928 roku, to z roku na rok coraz bardziej się rozwijają. Plusem tego miejsca jest mądre zagospodarowanie, łączące zieleń i otwarte przestrzenie z nowoczesnym budownictwem, terenami rekreacyjnymi i obiektami sportowymi. Takie połączenie wydaje się być idealne do życia. Szczególnie teraz, w obliczu budowy stadionu i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, oraz związanego z tym wzrostu prestiżu dzielnicy, zakup mieszkania na Maślicach można traktować jako atrakcyjną inwestycję.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA