Wrocław: Hektarowy teren na Maślicach trafi pod młotek. Urzędnicy zmienili zasady skomunikowania inwestycjiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Hektarowy teren na Maślicach trafi pod młotek. Urzędnicy zmienili zasady skomunikowania inwestycji

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowe osiedle domów powstanie w rejonie ulic Potokowej, Północnej i Ruczajowej. Miasto oczekuje za grunt ponad dwóch milionów złotych. Uwzględniło częściowo uwagi mieszkańców dotyczące skomunikowania przyszłej inwestycji.

Magistrat ogłosił 20 stycznia przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Ruczajowej na Maślicach. Odbędzie się 7 kwietnia. Cena wywoławcza wyniesie 2 mln 275 tys. zł netto.

Na zbywany teren składają się parcele nr 2/1 (droga wewnętrzna) i 2/3, o łącznej powierzchni 9 592 mkw. Druga z nich jest przeznaczona w planie miejscowym pod zabudowę jednorodzinną uzupełnioną ewentualnie o usługi. Dodatkowo mogą powstać na niej trzykondygnacyjne (ostatnia w formie poddasza) wille miejskie (mieszczące trzy-sześć mieszkań), jednak działka budowlana musi mieć co najmniej 1 200 mkw.
UM Wrocławia

Magistrat reaguje na pismo mieszkańców

Gdy miasto ogłosiło zamiar sprzedaży tego obszaru, zaznaczyło, że dojazd może być zapewniony z obu stron lub tylko od ul. Potokowej albo Ruczajowej. Mieszkańców zaniepokoiła ta informacja w związku z już istniejącymi problemami w poruszaniu się po okolicy. Rada Osiedla Maślice złożyła w październiku w ich imieniu pismo do prezydenta miasta dotyczące m.in. wymogu dojazdu do posesji z dwóch stron.

Radni wciąż nie otrzymali odpowiedzi na swój wniosek. Niemniej prezydent zobowiązał Wydział Inżynierii Miejskiej oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta do ponownej analizy tej sprawy.

Uzgodniono, że dojazd do nieruchomości może być zapewniony od ulicy Potokowej i Ruczajowej jednocześnie po realizacji brakującego odcinka nawierzchni na części działki 13/3 oraz chodnika do skrzyżowania z ulicą Potokową – informuje nas Marcin Obłoza z biura prasowego magistratu.

Zaznacza, iż przy budowie zjazdu i chodnika deweloper uwzględni rosnące w tym miejscu drzewa.

Zasugerowano, że niezbędne jest również zrealizowanie zjazdu indywidualnego z ulicy Północnej (wnioskowała o to Rada Osiedla Maślice) – mówi Marcin Obłoza. – Obsługa placu budowy powinna zostać zapewniona od ulicy Północnej, o co również wnioskowano w piśmie. Inwestor będzie musiał poczynić w tej sprawie odrębne uzgodnienia.

Połowiczny sukces

Radni z Maślic są zadowoleni tylko częściowo. Podkreślają, że nie o takie rozwiązanie wnioskowali w imieniu mieszkańców.

Niestety na więcej nie pozwalają [zapisy] MPZP, które powinny być przygotowane lepiej – muszą uwzględniać drogi dojazdowe, komunikację po osiedlu (nie powinno się sprzedawać dróg wewnętrznych do obsługi osiedla) oraz zawierać jak najwięcej szczegółów ważnych dla zrównoważonego rozwoju i jakości życia obecnych oraz nowych mieszkańców – komentują decyzję urzędników.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA