Wrocław: Działki na Stabłowicach przeszły w prywatne ręce. Miasto sprzeda następne

Wrocław: Działki na Stabłowicach przeszły w prywatne ręce. Miasto sprzeda następne

Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Prywatny inwestor przejął za blisko pół miliona złotych nieruchomość znajdującą się przy zbiegu ulic Jeleniogórskiej, Starogajowej i Stabłowickiej. Na kilkukrotnie większy obszar w tym rejonie urzędnicy nie znaleźli kupca, a niedługo trafi pod młotek ponad 10 hektarów ziemi.
Magistrat rozstrzygnął 13 kwietnia przetarg na sprzedaż działek przy ul. Stabłowickiej 4, 4a i 6. Zgłosiła się wyłącznie jedna osoba fizyczna, która zaoferowała 348 450 zł netto – przebiła cenę wywoławczą o 3 450 zł.
Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy z lutego 2016 roku, na działkach nr 7/4, 7/6 i 8/2 ma powstać dom jednorodzinny wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Urzędnicy zalecają nowemu właścicielowi utworzenie zjazdu jak najdalej od skrzyżowania.
UM Wrocławia

Fiasko po raz trzeci

To nie koniec wyprzedaży terenów przy Stabłowickiej. Miastu nie udało się, już trzeci raz, znaleźć zainteresowanego na zakup nieruchomości zlokalizowanej blisko zbiegu z Jodłowicką. Za teren o powierzchni 8 667 mkw. należało zapłacić 10 kwietnia co najmniej 1,5 mln zł netto. W sierpniu 2017 roku magistrat chciał za niego otrzymać 1,8 mln zł, a w październiku 1,6 mln zł, jednak wówczas także nie zgłosił się żaden chętny. Zgodnie z planem miejscowym na działce nr 36/26 mogą powstać obiekty hotelowe, kongresowe i konferencyjne oraz biura. Jej część znajduje się na obszarze przeznaczonym pod zabudowę wielorodzinną.
Nieruchomość objęta procedurą włączenia do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zgodnie z uchwałą nr XIII/236/15 Rady Miejskiej Wrocławia z 9 lipca 2015 roku – aktualnie procedura została wstrzymana – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.
UM Wrocławia

W planach sprzedaż ponad 10 hektarów ziemi

Na etapie przygotowania do przetargu znajdują się cztery nieruchomości znajdujące się przy ul. Stabłowickiej – przeznaczenie wszystkich obejmuje usługi. Pod młotek pójdą w najbliższym czasie działki oznaczone numerami 3/6 i 3/7 – mieszczące się po sąsiedzku z tą o numerze 36/26. Na terenie o powierzchni 8 825 mkw. mogą powstać m.in. obiekty edukacyjne, gastronomiczne, hotelowe i biura.
UM Wrocławia
Inwestorzy przejmą również ogromny obszar znajdujący się pomiędzy ulicami Stabłowicką a Towarową, podzielony na dwie nieruchomości. Na pierwszą z nich, której pow. wynosi ponad 6,3 ha, składają się działki nr 3/2, 4/2, 5/2, 22/3, 43/3, 43/4, 43/11 oraz 43/13. Mieszkańcy mogą się spodziewać utworzenia na nich obiektów produkcyjnych, naukowych, czy kongresowych. Uchwała rady miejskiej z lipca 2015 roku przewiduje włączenie nieruchomości do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jednak procedura została wstrzymana.
UM Wrocławia
Tuż obok znajduje się działka nr 3/12, o pow. blisko 3,4 ha. Jej przeznaczenie jest identyczne jak tej wymienionej wyżej. W dokumencie widnieje również podoba adnotacja dotycząca LSSE.
UM Wrocławia
Urzędnicy planują jeszcze sprzedaż działki nr 1/15, znajdującej się blisko zbiegu Stabłowickiej i Prackiej, w sąsiedztwie Centrum Badań EIT+. Na obszarze liczącym 981 mkw. mogą w przyszłości powstać obiekty naukowe, usługowe, bura, czy hotel.
UM Wrocławia
Deweloperzy inwestują na zachodzie miasta

Konkretne plany inwestycyjne przy ul. Stabłowickiej ma już Dom Development S.A., który chce wybudować osiedle na terenie stadionu Multimet-Włókniarz. O protestach mieszkańców oraz wyjaśnieniach urzędników i dewelopera pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Coraz więcej miejskich terenów inwestorzy przejmują na Maślicach. Do części z postępowań uwagi zgłaszają osiedlowi radni. O szczegółach rozstrzygniętych w ostatnim czasie i planowanych przetargów w tej części miasta informowaliśmy na początku kwietnia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Palm wzdłuż Legnickiej nie będzie. Zastąpią je drzewa rodzime?
Od pewnego czasu w mediach krążyły informacje o chęci nasadzenia palm w ciągu ulicy Legnickiej we Wr...
Wrocławskie MPK testuje elektryczny autobus. Można jeździć nim za darmo
Do MPK Wrocław trafił na testy elektryczny autobus marki Autosan. Jest to to model SANCITY 12LFE. Po...
We Wrocławiu przy węźle AOW-Lotnisko powstanie nowy magazyn wysokiego składowania 7R City Flex
Polska firma 7R S.A. z Krakowa wybuduje kolejny nowy magazyn w Aglomeracji Wrocławskiej. Przy ulicy...
Wrzesień miesiącem nowości w Miliczu
To już czwarta duża inwestycja oddana przez Gminę Milicz w tym miesiącu. Po Starej Rzeźni, Hali spor...
Katowice: Ulica Warszawska zyska nowy wygląd
Gruntowną zmianę przejdzie odcinek ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Dyrekcyjną do skrzyżowania...
Wrocław: Quorum – Cavatina ruszy z budową pierwszej planowanej wieży nad Odrą. Będzie nowy taras widokowy [WIZUALIZACJE]
Deweloper zrealizuje przy ulicy Sikorskiego wielofunkcyjny kompleks sięgający ponad 30 kondygnacji....
We Wrocławiu pojawią się cztery nowe parki kieszonkowe i dwie enklawy zieleni?
Czy w przyszłym roku w stolicy Dolnego Śląska pojawią się cztery nowe parki kieszonkowe i dwie enkla...
Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Łodzią
Panattoni, lider rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Europie po raz kolejny zdecydowa...
Warszawa: Pracownia Kuryłowicz Architekci zaprezentowała projekt nowego wieżowca
Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie Portu Praskiego. Budynek będzie liczył 100 metrów wysokoś...
Wrocław: Wiemy już jak będzie wyglądał najwyższy, 80-metrowy budynek w Porcie Popowice [WIZUALIZACJE]
Dziś oficjalnie zaprezentowano projekt najwyższego budynku jaki ma powstać na terenie osiedla Port P...