Wrocław: Działki na Stabłowicach przeszły w prywatne ręce. Miasto sprzeda następnefot. Kajtman

Wrocław: Działki na Stabłowicach przeszły w prywatne ręce. Miasto sprzeda następne

Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Prywatny inwestor przejął za blisko pół miliona złotych nieruchomość znajdującą się przy zbiegu ulic Jeleniogórskiej, Starogajowej i Stabłowickiej. Na kilkukrotnie większy obszar w tym rejonie urzędnicy nie znaleźli kupca, a niedługo trafi pod młotek ponad 10 hektarów ziemi.
Magistrat rozstrzygnął 13 kwietnia przetarg na sprzedaż działek przy ul. Stabłowickiej 4, 4a i 6. Zgłosiła się wyłącznie jedna osoba fizyczna, która zaoferowała 348 450 zł netto – przebiła cenę wywoławczą o 3 450 zł.
Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy z lutego 2016 roku, na działkach nr 7/4, 7/6 i 8/2 ma powstać dom jednorodzinny wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Urzędnicy zalecają nowemu właścicielowi utworzenie zjazdu jak najdalej od skrzyżowania.
UM Wrocławia

Fiasko po raz trzeci

To nie koniec wyprzedaży terenów przy Stabłowickiej. Miastu nie udało się, już trzeci raz, znaleźć zainteresowanego na zakup nieruchomości zlokalizowanej blisko zbiegu z Jodłowicką. Za teren o powierzchni 8 667 mkw. należało zapłacić 10 kwietnia co najmniej 1,5 mln zł netto. W sierpniu 2017 roku magistrat chciał za niego otrzymać 1,8 mln zł, a w październiku 1,6 mln zł, jednak wówczas także nie zgłosił się żaden chętny. Zgodnie z planem miejscowym na działce nr 36/26 mogą powstać obiekty hotelowe, kongresowe i konferencyjne oraz biura. Jej część znajduje się na obszarze przeznaczonym pod zabudowę wielorodzinną.
Nieruchomość objęta procedurą włączenia do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zgodnie z uchwałą nr XIII/236/15 Rady Miejskiej Wrocławia z 9 lipca 2015 roku – aktualnie procedura została wstrzymana – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.
UM Wrocławia

W planach sprzedaż ponad 10 hektarów ziemi

Na etapie przygotowania do przetargu znajdują się cztery nieruchomości znajdujące się przy ul. Stabłowickiej – przeznaczenie wszystkich obejmuje usługi. Pod młotek pójdą w najbliższym czasie działki oznaczone numerami 3/6 i 3/7 – mieszczące się po sąsiedzku z tą o numerze 36/26. Na terenie o powierzchni 8 825 mkw. mogą powstać m.in. obiekty edukacyjne, gastronomiczne, hotelowe i biura.
UM Wrocławia
Inwestorzy przejmą również ogromny obszar znajdujący się pomiędzy ulicami Stabłowicką a Towarową, podzielony na dwie nieruchomości. Na pierwszą z nich, której pow. wynosi ponad 6,3 ha, składają się działki nr 3/2, 4/2, 5/2, 22/3, 43/3, 43/4, 43/11 oraz 43/13. Mieszkańcy mogą się spodziewać utworzenia na nich obiektów produkcyjnych, naukowych, czy kongresowych. Uchwała rady miejskiej z lipca 2015 roku przewiduje włączenie nieruchomości do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jednak procedura została wstrzymana.
UM Wrocławia
Tuż obok znajduje się działka nr 3/12, o pow. blisko 3,4 ha. Jej przeznaczenie jest identyczne jak tej wymienionej wyżej. W dokumencie widnieje również podoba adnotacja dotycząca LSSE.
UM Wrocławia
Urzędnicy planują jeszcze sprzedaż działki nr 1/15, znajdującej się blisko zbiegu Stabłowickiej i Prackiej, w sąsiedztwie Centrum Badań EIT+. Na obszarze liczącym 981 mkw. mogą w przyszłości powstać obiekty naukowe, usługowe, bura, czy hotel.
UM Wrocławia
Deweloperzy inwestują na zachodzie miasta

Konkretne plany inwestycyjne przy ul. Stabłowickiej ma już Dom Development S.A., który chce wybudować osiedle na terenie stadionu Multimet-Włókniarz. O protestach mieszkańców oraz wyjaśnieniach urzędników i dewelopera pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Coraz więcej miejskich terenów inwestorzy przejmują na Maślicach. Do części z postępowań uwagi zgłaszają osiedlowi radni. O szczegółach rozstrzygniętych w ostatnim czasie i planowanych przetargów w tej części miasta informowaliśmy na początku kwietnia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Pod Wrocławiem powstanie Frontier Park Wrocław
Frontier Estates, europejski deweloper, planuje znacząco poprawić efektywność magazynowania, sprzeda...
Warszawa: Panattoni wybuduje City Logistics Warsaw IV
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakupił działkę o powierzchni 8,2 ha n...
Przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie powstaje biurowiec Central Point [FILM]
W samym centrum Warszawy, tuż przy stacji metra Świętokrzyska powstaje nowy biurowiec Central Point....
Wrocław: Trwa budowa 14-kondygnacyjnego biurowca MidPoint 71 [ZDJĘCIA]
Przy jednej z najważniejszych ulic stolicy Dolnego Śląska powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Zapra...
Środa Śląska: na terenie byłego zakładu produkcyjnego powstanie zespół handlowo-usługowy
W Środzie Śląskiej na terenie byłego zakładu przy ul. Wrocławskiej trwa przygotowanie terenu po wybu...
Nowy Rynek w Poznaniu wynajęty przez Allegro
Ponad 26 tys. mkw. – właśnie taką powierzchnię w budynku D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Ryn...
Primark otworzy sklep w Katowicach
Sieć sklepów Primark poinformowała o zamiarze otwarcia swojego kolejnego sklepu w Polsce. Tym razem...
Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej przestaje być izolatorium dla chorych na CoVid-19
Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Hotel Wieniawa we Wrocławiu od wtorku, 19 stycznia 2...
Postępują prace przy budowie S3 zadanie III, odcinek Bolków – Kamienna Góra [FILM]
W 2021 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie kontynuowała realizację prac na trz...
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicy
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji małej obwodnicy Trzebnicy w ciągu...