DODAJ

Wrocław: Miasto sprzeda zabytkową willę na Zalesiu. Zmieni plan miejscowy

Kamienice i zabytki / Wrocław
Wrocław: Miasto sprzeda zabytkową
Mariusz Bartodziej
2019-12-06 12:24:24
W prywatne ręce ma przejść budynek przy ulicy Parkowej. Od ponad trzech lat znajduje się w rejestrze zabytków. Urzędnicy pracują nad wydzieleniem w tej okolicy obszaru z nowym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Magistrat dodał 28 listopada do swojej oferty nieruchomość położoną przy ul. Parkowej 13 na Zalesiu. Nie ustalił jeszcze ceny wywoławczej ani terminu i rodzaju przetargu.

Powierzchnia działki nr 37 wynosi 1 889 mkw. Stoi na niej willa o funkcji usługowej (siedziba Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego). Znajduje się w gminnej ewidencji zabytków, a od kwietnia 2016 roku także w rejestrze zabytków.

UM Wrocławia
UM Wrocławia

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula


Rada miejska podjęła w lipcu ubiegłego roku uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia nowego MPZP dla obszaru w rejonie ul. Parkowej i Adama Mickiewicza (wydzielonego z planu obejmującego większy teren). Prace są na etapie zakończenia wyłożenia planu.

UM Wrocławia
UM Wrocławia


Co z dawnym basenem?

Na Zalesiu szykuje się też nowa inwestycja m.in. przy alei Ignacego Jana Paderewskiego. Akademia Wychowania Fizycznego sprzedała w 2015 roku działkę o powierzchni ponad 1 ha z dawnym Basenem Olimpijskim. Dolnośląskie Inwestycje S.A. zapłaciły ponad 3 mln zł. Jak donosiliśmy we wrześniu, planowały budowę apartamentów o średnim metrażu 200 mkw., na co miejski konserwator zabytków nie wydał zgody.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula