DODAJ

Wrocław: Kumara chce zbudować kilkanaście bloków przy parku Szczytnickim

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Kumara chce zbudować
Mariusz Bartodziej
2019-07-12 15:28:36
Inwestycję na Zalesiu przy alei Różyckiego przygotowuje spółka powiązana z Warsaw Equity Group. O rozpoczęciu budowy mówi się od kilku lat. Osiedle ma powstać na prawie dwuhektarowym terenie Instytutu Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów. Plan miejscowy dla tego obszaru jest w opracowaniu.

Kumara Sp. z o.o. złożyła 31 maja wniosek o pozwolenie na budowę dwunastu budynków wielorodzinnych przy al. Ludomira Różyckiego 1c. Mieści się tam Instytut Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów Sp. z o.o. Ponadto pod tym adresem jest zarejestrowana od września 2012 roku spółka Szczytnicki Ekopark Sp. z o.o. Osiedle ma powstać na działkach nr 27/3, 27/5 oraz 27/6, o łącznej powierzchni 17 tys. mkw. Projekt przygotowuje pracownia Group-Arch Sp. z o.o. Rada miejska podjęła w lipcu 2013 roku uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego dla tego obszaru.

Kumara jest powiązana z warszawską firmą inwestycyjną Warsaw Equity Group. Nasze pytania dotyczące planowanego przedsięwzięcia pozostawia bez odpowiedzi.

UM Wrocławia

Investphoto.pl


Miejskie działki na Zalesiu sprzedane

Na Zalesiu pojawi się jeszcze co najmniej jedna inwestycja mieszkaniowa, w tym przypadku jednorodzinna. Magistrat sprzedał w lutym ubiegłego roku nieruchomość przy ul. Kazimierza Bartla o powierzchni niespełna 2 tys. mkw. Było na nią kilku chętnych. Zwycięzca przetargu zaoferował ponad 2 mln złdwukrotnie więcej, niż oczekiwali urzędnicy.