Wrocław: Zielone Miasto – Hossanova zbuduje osiedle ogrodów z setkami mieszkań na Muchoborze Wielkim źródło: materiały inwestora

Wrocław: Zielone Miasto – Hossanova zbuduje osiedle ogrodów z setkami mieszkań na Muchoborze Wielkim

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Zielone Miasto
adresWrocław, Kunickiego 59
inwestorHossanova
projektant3XA Sp. z o.o.
REKLAMA
Warszawski deweloper zagospodaruje kilkuhektarowy, pofabryczny teren pomiędzy ulicami Gagarina a Kunickiego. Postawi w dwóch etapach ponad 30 dwupiętrowych bloków. W pierwszej fazie oferuje niespełna 180 mieszkań w 16 budynkach wielorodzinnych. Pomiędzy nimi inwestor stworzy pięć ogrodów.
O przedsięwzięciu planowanym przy ul. Kunickiego 59 donosiliśmy już w ubiegłym roku, w lutym i grudniu. Projekty Deweloperskie Hossanova Sp. z o.o. Sp. k. otrzymały 24 kwietnia pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz obiektu handlowo-usługowego o łącznej kubaturze 81,6 tys. metrów sześciennych. Powstanie na działce o powierzchni 3,38 ha, położonej w sąsiedztwie stawu. Projekt przygotowała pracownia 3XA Sp. z o.o.
materiały inwestora

Osiedle ogrodów

Warszawski deweloper z początkiem czerwca wprowadził Zielone Miasto do sprzedaży, a w lipcu rozpocznie budowę pierwszego etapu – od strony ul. Kunickiego (wyjazd będzie zarówno stąd, jak i z ul. Gagarina). Zrealizuje w dwóch fazach 31 dwupiętrowych bloków. W pierwszej postawi 16 ze 177 mieszkaniami: jedno- (30,96 mkw.), dwu- (34,91-50,52 mkw.), trzy- (49,24-66,92 mkw.) i czteropokojowymi (68,9-78,19 mkw.). Do wszystkich przynależą balkony (3-5,13 mkw.), a do części także ogrody (23,69-130,28 mkw.). Ceny wynoszą od 222 912 do 531 692 zł. W pierwszym etapie inwestor zapewni 270 miejsc parkingowych, z czego 190 w garażach podziemnych. Ponadto planuje zbudować budynek z lokalami usługowymi.
materiały inwestora
Osiedle będzie ogrodzone. Projekty Deweloperskie Hossanova stworzą ścieżki spacerowe i biegowe oraz plac zabaw. Nazwa Zielone Miasto wywodzi się z koncepcji utworzenia pięciu ogrodów pomiędzy budynkami. W Szmaragdowym znajdzie się miejsce rekreacji dla dzieci. Jaspisowy zawdzięcza nazwę kwiatom jeżówki. W Rubinowym inwestor przewidział kwiatostany kaliny bodnantskiej, klony palmowe, a także krzewy laurowiśni wschodniej. W Ametystowym pojawi się lawenda, a w Szafirowym brzozy i rokitniki.
Więcej wizualizacji w galerii.

Roślin więcej czy mniej?

REKLAMA
Mieszkańcy zarzucali deweloperowi, że ten wyciął pod swoje osiedle wszystkie drzewa. Ten podkreśla w komentarzu pod swoim postem, że przy ul. Kunickiego nie było parku, tylko fabryka mebli, a po wyburzeniach "miejsce przypominało wysypisko śmieci".
Zasadzimy ponad 100 drzew, powstanie 5 zjawiskowych ogrodów oraz mnóstwo roślin okrywowych – zapewnia inwestor i dla potwierdzenia swoich racji udostępnia zdjęcia z terenu od strony ul. Gagarina. Mimo to mieszkańcy przekonują, że roślinność znajdowała się przede wszystkim od strony ul. Kunickiego i w środku obszaru.
FB

Mieszkań na Muchoborze Wielkim przybywa

Deweloperzy realizują bądź planują kolejne inwestycje w tej części Wrocławia. W lutym informowaliśmy, że przy ul. Gagarina będzie budował DR Developer Sp. z o.o. Otrzymał już zgodę na prowadzenie prac.
Do tego dojdzie nowy blok od Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Sp. z o.o., o czym donosiliśmy w styczniu. Budowę poprzedzą wyburzenia.
Za to w marcu przedstawialiśmy szczegóły projektu Nova Buczacka. W trzypiętrowym budynku wielorodzinnym znajdzie się 20 mieszkań.
materiały inwestora

Komentarze (1)

Napisz komentarz
smolec(gość)
wyjazd z osiedla jakieś 60 min...Gagarina już teraz to tragedia.jak to dojdzie ..
REKLAMA