DODAJ

Wrocław: Swoja Olimpia – Womak zdradza szczegóły centrum handlowego na Swojczycach [WIZUALIZACJE]

Handel / Wrocław
Wrocław: Swoja Olimpia –
Mariusz Bartodziej
2018-10-10 07:47:36
Archicom sprzedał rok temu działkę pod budowę obiektu handlowego w sąsiedztwie Olimpii Port. Womak Holding rozpocznie budowę w w przyszłym roku. W dwukondygnacyjnym budynku znajdzie się około 30 lokali, a na zewnątrz – 200 miejsc parkingowych.

Spółka Womak Gamma, wchodząca w skład grupy Womak Holding S.A., zaprezentowała szczegóły centrum handlowego Swoja Olimpia. Budowa dwukondygnacyjnego obiektu, o powierzchni handlowej 8 tys. mkw., ma ruszyć w drugiej połowie 2019 roku, a zakończyć się w 2020 r.

Nie znamy jeszcze projektu organizacji ruchu budowy, aczkolwiek będziemy dokładać wszelkich starań, żeby ograniczyć utrudnienia dla mieszkańców – zapewnia Sebastian Moskal, członek zarządu Womak Holding.W Swojej Olimpii znajdzie się około 30 lokali, w tym te z branży gastronomicznej i rekreacyjno-sportowej, oraz market spożywczy. Klienci będą mogli skorzystać z 200 miejsc postojowych. Dzięki temu, jak twierdzi inwestor, ruch w centrum ma nie ingerować w istniejące parkingi osiedlowe.

Projekt przygotowała PAG Pracownia Architektury Głowacki, która zaprojektowała już m.in. budynek Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Galeria dostosowana pod przyszłym klientów

Nasi klienci wybrali na swój dom Swojczyce – zielone osiedle Wrocławia nad wodą, z dala od miejskiego zgiełku. Przeprowadzone badania marketingowe scharakteryzowały tę grupę jako nowoczesną, ambitną i wymagającą i takie standardy towarzyszyły nam przy projektowaniu – wyjaśnia Sebastian Moskal.

Dodaje, że centrum handlowe musiało więc być "lokalne, wygodnie, nietuzinkowe i stworzone z myślą o ekologii". Budynek ma się wyróżnić m.in. architekturą – zabudową nawiązującą do pobliskiego osiedla Olimpia Port i trójwymiarową, ramową elewacją.Zieleń i ekologia

Womak zwrócił uwagę na przygotowanie części wspólnych oraz wdrożenie ekologicznych rozwiązań. Efektem pierwszej z idei będzie zielony dziedziniec z ogródkami przyszłych kawiarni i drzewami.

Dostosowujemy również obiekt do nowych aranżacji lokalnych terenów zielonych – zapowiada Sebastian Moskal, członek zarządu Womak Holding.

W kwestii ekologii inwestor zaplanował duże przeszklenia, dzięki którym wydłuży się czas korzystania z naturalnego światła. To ograniczy zużycie energii elektrycznej. Ponadto powstaną stację naprawy rowerów i zostaną wydzielone miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych w formie car sharingu.

Centrum zostanie zlokalizowane przy przystanku miejskiej komunikacji publicznej, co umożliwi łatwy dojazd dla wszystkich – mówi Sebastian Moskal.

Archicom sprzedał teren pod galerię

O tym, że Archicom S.A., realizujący wieloetapowe osiedle Olimpia Port, sprzedał teren pod budowę obiektu handlowego, pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Powierzchnia działki wynosi niespełna 2 ha. Cena transakcji pozostała tajemnicą handlową.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców Olimpii Port pozyskaliśmy partnera specjalizującego się w realizacji powierzchni handlowych, który zbuduje centrum handlowe codziennych zakupów w północnej części osiedla – tłumaczył Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom.Womak kończy budowę centrum na Muchoborze Wielkim

Womak Holding otworzy 5 grudnia centrum na Muchoborze Wielkim, o czym informowaliśmy we wrześniu. Powierzchnia handlowa Mińskiej 58 wyniesie niespełna 3 tys. mkw. Największym najemcą będzie Biedronka.

Przedtem ten inwestor zrealizował już we Wrocławiu m.in. Tarasy Grabiszyńskie. Galerię przy zbiegu alei Hallera i ulicy Grabiszyńskiej otworzył w zeszłym roku. O tym, co znajduje się w środku, donosiliśmy w marcu 2017 roku.