Wrocław: Swoja Olimpia – Womak zdradza szczegóły centrum handlowego na Swojczycach źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Swoja Olimpia – Womak zdradza szczegóły centrum handlowego na Swojczycach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Archicom sprzedał rok temu działkę pod budowę obiektu handlowego w sąsiedztwie Olimpii Port. Womak Holding rozpocznie budowę w w przyszłym roku. W dwukondygnacyjnym budynku znajdzie się około 30 lokali, a na zewnątrz – 200 miejsc parkingowych.
Spółka Womak Gamma, wchodząca w skład grupy Womak Holding S.A., zaprezentowała szczegóły centrum handlowego Swoja Olimpia. Budowa dwukondygnacyjnego obiektu, o powierzchni handlowej 8 tys. mkw., ma ruszyć w drugiej połowie 2019 roku, a zakończyć się w 2020 r.
Nie znamy jeszcze projektu organizacji ruchu budowy, aczkolwiek będziemy dokładać wszelkich starań, żeby ograniczyć utrudnienia dla mieszkańców – zapewnia Sebastian Moskal, członek zarządu Womak Holding.
Materiały inwestora
W Swojej Olimpii znajdzie się około 30 lokali, w tym te z branży gastronomicznej i rekreacyjno-sportowej, oraz market spożywczy. Klienci będą mogli skorzystać z 200 miejsc postojowych. Dzięki temu, jak twierdzi inwestor, ruch w centrum ma nie ingerować w istniejące parkingi osiedlowe.
Projekt przygotowała PAG Pracownia Architektury Głowacki, która zaprojektowała już m.in. budynek Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Materiały inwestora

Galeria dostosowana pod przyszłych klientów

Nasi klienci wybrali na swój dom Swojczyce – zielone osiedle Wrocławia nad wodą, z dala od miejskiego zgiełku. Przeprowadzone badania marketingowe scharakteryzowały tę grupę jako nowoczesną, ambitną i wymagającą i takie standardy towarzyszyły nam przy projektowaniu – wyjaśnia Sebastian Moskal.
Dodaje, że centrum handlowe musiało więc być "lokalne, wygodnie, nietuzinkowe i stworzone z myślą o ekologii". Budynek ma się wyróżnić m.in. architekturą – zabudową nawiązującą do pobliskiego osiedla Olimpia Port i trójwymiarową, ramową elewacją.
Materiały inwestora

Zieleń i ekologia

REKLAMA
Womak zwrócił uwagę na przygotowanie części wspólnych oraz wdrożenie ekologicznych rozwiązań. Efektem pierwszej z idei będzie zielony dziedziniec z ogródkami przyszłych kawiarni i drzewami.
Dostosowujemy również obiekt do nowych aranżacji lokalnych terenów zielonych – zapowiada Sebastian Moskal, członek zarządu Womak Holding.
W kwestii ekologii inwestor zaplanował duże przeszklenia, dzięki którym wydłuży się czas korzystania z naturalnego światła. To ograniczy zużycie energii elektrycznej. Ponadto powstaną stację naprawy rowerów i zostaną wydzielone miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych w formie car sharingu.
Centrum zostanie zlokalizowane przy przystanku miejskiej komunikacji publicznej, co umożliwi łatwy dojazd dla wszystkich – mówi Sebastian Moskal.

Archicom sprzedał teren pod galerię

O tym, że Archicom S.A., realizujący wieloetapowe osiedle Olimpia Port, sprzedał teren pod budowę obiektu handlowego, pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Powierzchnia działki wynosi niespełna 2 ha. Cena transakcji pozostała tajemnicą handlową.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców Olimpii Port pozyskaliśmy partnera specjalizującego się w realizacji powierzchni handlowych, który zbuduje centrum handlowe codziennych zakupów w północnej części osiedla – tłumaczył Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom.
Jakub Zazula

Womak kończy budowę centrum na Muchoborze Wielkim

Womak Holding otworzy 5 grudnia centrum na Muchoborze Wielkim, o czym informowaliśmy we wrześniu. Powierzchnia handlowa Mińskiej 58 wyniesie niespełna 3 tys. mkw. Największym najemcą będzie Biedronka.
Przedtem ten inwestor zrealizował już we Wrocławiu m.in. Tarasy Grabiszyńskie. Galerię przy zbiegu alei Hallera i ulicy Grabiszyńskiej otworzył w zeszłym roku. O tym, co znajduje się w środku, donosiliśmy w marcu 2017 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA