Wrocław: Swoja Olimpia – centrum handlowe z Lidlem powstaje na Swojczycach źródło: materiały inwestora

Wrocław: Swoja Olimpia – centrum handlowe z Lidlem powstaje na Swojczycach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Mieszkańcy wschodniej części miasta doczekają się centrum handlowego już w przyszłym roku. Oprócz Lidla będą mieli do dyspozycji jeszcze ponad trzydzieści lokali handlowo-usługowych. Wrocławski deweloper zapewni parking na 220 stanowisk.
Spółka Womak Gamma, wchodząca w skład grupy Womak Holding S.A., wybrała generalnego wykonawcę dwukondygnacyjnego centrum handlowego przy ulicy Swojczyckiej na Swojczycach. Firma Daldehog Poland Sp. z o.o. zrealizuje je w dwóch etapach – w każdym powstanie jeden budynek. Prace nad pierwszym prowadzi w okresie listopad 2019-kwiecień 2021 roku, a nad drugim (będącym w fazie projektowej) zamierza od III kw. 2021 r. do III kw. 2022 r. Projekt przygotowała PAG Pracownia Architektury Głowacki z Wrocławia. Miała stworzyć koncepcję budowli wpisującej się w niskokondygnacyjną zabudowę okolicy.
Nasze inwestycje zmierzają w kierunku tak zwanych inteligentnych budynków – mówi Dawid Prokop, dyrektor inwestycji Womak. – Sterowanie centralami wentylacyjnymi, oświetleniem, dostępem i dozorem, czy odczyt liczników odbywa się za pośrednictwem inteligentnych systemów zarządzania budynkiem. Pozwala to na optymalizację kosztów i reakcję w czasie rzeczywistym na informacje na przykład o zbyt dużym zużyciu wody.
fot. Jakub Zazula
REKLAMA

Dwuetapowe centrum z dyskontem

Powierzchnia handlowa Swojej Olimpii, zlokalizowanej obok osiedla Olimpia Port, wyniesie 10 tys. mkw. W pierwszym etapie deweloper przewidział obiekt z Lidlem (2 059 mkw.) oraz jedenastoma lokalami handlowo-usługowymi o powierzchniach od 50 do ponad 1 000 mkw. (m.in. piekarnio-cukiernia Furtak, sklep mięsny Niebieszczańscy oraz powierzchnie biurowe i medyczne). Będzie dostępnych przy nim 90 miejsc parkingowych.
Obok drugiego budynku znajdzie się 130 stanowisk. W środku Womak zaplanował ponad 20 lokali handlowo-usługowych gastronomicznych. Liczba może się zmienić ze względu na oczekiwania najemców. Inwestor zrealizuje również patio, zielone dachy, stację  ładowania samochodów elektrycznych, a także autorskie rozwiązanie sportowo-rekreacyjne, powiązany ze sportami rakietowymi.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA