Wrocław: Willa nad Potokiem – WPB burzy i buduje nowe na Muchoborze Wielkim źródło: materiały inwestora

Wrocław: Willa nad Potokiem – WPB burzy i buduje nowe na Muchoborze Wielkim

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Wrocławski deweloper zrealizuje inwestycję w miejsce rozebranej zabudowy przy ulicy Stanisławowskiej. Postawi trzypiętrowy budynek wielorodzinny z kilkunastoma mieszkaniami. Metraże sięgają niemal 100 metrów kwadratowych.
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. ruszyło z przedsprzedażą inwestycji zaplanowanej przy ul. Stanisławowskiej 74 na Muchoborze Wielkim (jego inne najnowsze przedsięwzięcia to Wojszyckie Alejki, Leśna Przystań i Uroczysko). Pozwolenie na rozbiórkę istniejących obiektów i budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze 3 444 metrów sześciennych otrzymało 25 marca po pięciu miesiącach. Powstanie na działce nr 55/1 o powierzchni 913 mkw. Projekt przygotowała wrocławska pracownia Innova 2 Projektowanie i Usługi Inwestycyjne Anna Bożek-Nowicka.
UM Wrocławia
Willa nad Potokiem to trzypiętrowy budynek z 13 mieszkaniami: jedno- (33,45 mkw.), dwu- (29,53-46,2 mkw.) i trzypokojowymi (48,08-64,17 mkw.). Przynależą do nich balkony i tarasy. W ofercie są też dostępne dwupokojowe lokale z antresolą o metrażach 51,7-97,38 mkw. Deweloper zaplanował garaż podziemny z miejscami parkingowymi i komórkami lokatorskimi.
Więcej wizualizacji w galerii.

Czwarta inwestycja w tym rejonie

To będzie czwarta inwestycja tego WPB na Muchoborze Wielkim. Jego ekspansję zaczęło w styczniu 2007 roku, od osiedla Roślinna Hłaski. Skończyło je po trzech latach. W 2011 roku dodało do tego budynek wielorodzinny przy ul. Żwirki i Wigury. Na trzech kondygnacjach znalazły się 53 mieszkania o powierzchniach od 34 do 80 mkw. W podziemnym garażu są dostępne miejsca parkingowe. A sześć lat temu WPB zakończyło prace nad dwuetapowym Osiedlem Literackim. Utworzyło w ramach niego 62 mieszkania o metrażach od 26 do 69 mkw.

Więcej mieszkań i nie tylko

REKLAMA
Kolejni deweloperzy stawiają na tę część Wrocławia. W sierpniu donosiliśmy o realizowanym przez Echo Investment S.A. osiedlu przy ul. Mińskiej. Stacja 3.0 obejmie docelowo blisko 240 mieszkań. Na początek powstaje czteropiętrowy budynek wielorodzinny z ponad 120 lokalami. Rozwiązania smart (umożliwiające m.in. sterowanie za pomocą aplikacji temperaturą i światłem) będą w standardzie.
materiały inwestora
Większe osiedle powstanie także w innej części Muchoboru Wielkiego, pomiędzy ul. Gagarina a Kunickiego. Projekty Deweloperskie Hossanova realizują tam dwuetapoweZielone Miasto. Postawią docelowo ponad 30 budynków wielorodzinnych. Na początek zbudują 16 z niemal 180 mieszkaniami o metrażach do prawie 80 mkw. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Szykuje się też duża inwestycja z branży logistycznej. W październiku informowaliśmy, że Prologis Poland LIX Sp. z o.o. wylicytował na przetargu zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa teren o powierzchni przeszło 10 ha. Zaoferował ponad 26 mln zł. Chce wprowadzić na rynek w kilku etapach kilkadziesiąt tys. mkw. powierzchni najmu.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA