Przy ulicy Opoczyńskiej na Złotnikach już powstaje nowe osiedle źródło: materiały inwestora

Przy ulicy Opoczyńskiej na Złotnikach już powstaje nowe osiedle

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Probitas Invest Sp. z o.o. rozpoczął pracę nad swoją drugą inwestycją. Willa Złotnicka to jedna z kilku inwestycji mieszkaniowych planowanych przy ulicy Opoczyńskiej.
Inwestor starał się o uzyskanie pozwolenia na budowę zespołu trzech budynków wielorodzinnych o kubaturze blisko 25 tys. metrów sześciennych już w lipcu 2016 roku. Po trzech miesiącach jednak wycofał swój wniosek.
Kolejny złożył na początku 2017 roku, a pozytywną odpowiedź, po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków, otrzymał w maju. Zespół budynków wielorodzinnych o kubaturze blisko 7 tys. metrów sześciennych powstanie na działkach nr: 39/1, 39/3, 39/4, 40/1, 40/3, 40/4 i 43/2.
UM Wrocławia
Przy ulicy Opoczyńskiej powstaną w jednym etapie budowy trzy trzykondygnacyjne budynki wraz z garażem podziemnym na 36 miejsc. Dostępnych będzie trzydzieści mieszkań o metrażach od 31 do 78 mkw. Na terenie osiedla znajdzie się dużo zieleni oraz plac zabaw. Projekt architektoniczny przygotował Szymon Mazurek z wrocławskiej pracowni Smart Architekci.
Prace ruszyły 2 października i mają potrwać do 31 lipca 2019 roku.
materiały inwestora
W ofercie sprzedażowej Probitas Invest znajduje się jeszcze inna inwestycja – Willa Krzemieniecka, przy ul. Krzemienieckiej na Muchoborze Wielkim. W dziewięciu sześcio- i czterorodzinnych budynkach znajduje się 50 mieszkań.
materiały inwestora

Wysyp inwestycji przy ulicy Opoczyńskiej

Przy tej samej ulicy co osiedle firmy Probitas Invest, inwestuje jeszcze trzech innych deweloperów. O planach firmy Metropoint Development informowaliśmy w połowie października.
REKLAMA
Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę jeszcze w grudniu 2016 roku. Nie otrzymał jeszcze pozwolenia. Zespół budynków wielorodzinnych ma powstać tuż przy Willi Złotnicka, na działkach 122/8 i 122/9, o łącznej powierzchni blisko 7,5 tys. mkw. Projekt architektoniczny przygotował Przemysław Woskowicz z pracowni PSW architektura Sp. z o.o., mającej w swoim portfolio liczne koncepcje kameralnych inwestycji.
Firma Metropoint Development działa od października 2014 roku. To będzie jej pierwsza inwestycja mieszkaniowa.
UM Wrocławia
Na sąsiednich działkach, m.in. największej o numerze 14/14, swoją inwestycję, osiedle Hibiskus, prowadzi Budotex Sp. z o.o. Wrocławski deweloper pierwszy wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych złożył w październiku 2016 roku, a zgodę otrzymał po dwóch miesiącach. Drugi dokument wpłynął w połowie stycznia i czeka na rozpatrzenie.
fot. Jan Augustynowski
W sześciu budynkach z garażami podziemnymi znajdzie się 101 mieszkań. Każdy z nich będzie się składał z trzech kondygnacji i antresoli. Budowa rozpoczęła się 23 stycznia, a jej zakończenie planowane jest na 30 sierpnia 2018 roku.
materiały inwestora
Inwestor, Logmag Sp. z o.o. Sp.k., starał się o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym, o kubaturze ponad 25 tys. metrów sześciennych, od połowy maja. Po uzupełnieniu dokumentacji i uzgodnieniach z konserwatorem zabytków, otrzymał je 8 września. Osiedle powstanie na działkach numer 10/3, 11/1 i 12/1, o łącznej powierzchni ponad 3 tys. mkw.
UM Wrocławia
Projekt przygotował Jacek Miller z pracowni BCM Architekci Sp. z o.o. Wcześniej opracował budynek wielorodzinny przy ulicy Rudawskiej dla RT Deweloper Sp. z o.o. oraz kompleks sportowy 1 KS Ślęża na Kłokczycach. O tej inwestycji pisaliśmy w lipcu.
Firma Logmag Sp. z o.o. Sp.k. zajmuje się wynajmem powierzchni biurowych i magazynowych, przede wszystkim na terenie Dolnego Śląska. W zakresie inwestycji mieszkaniowych współpracuje z Artidom Sp. z o.o. Sp.k. W swojej ofercie ma osiedle domów dwurodzinnych Apartamenty Grabiszyńska, tuż przy Parku Grabiszyńskim, oraz osiedle Wysoka – budynki trzy- i czterolokalowe na granicy Wysokiej i Ślęży.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA