[Wrocław] Jedna ulica, kilka nowych osiedli. Deweloperzy inwestują na Złotnikach [WIZUALIZACJE]źródło: materiały inwestora

[Wrocław] Jedna ulica, kilka nowych osiedli. Deweloperzy inwestują na Złotnikach [WIZUALIZACJE]

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przy ulicy Opoczyńskiej w najbliższych latach przybędzie kilkuset mieszkańców. Kilkoro różnych inwestorów jednocześnie planuje tam budowę osiedli wielorodzinnych.
Opoczyńska – tak ma się nazywać osiedle realizowane przez Projekty Deweloperskie Hossanova przy ulicy Opoczyńskiej 9-11. Inwestor pod koniec kwietnia rozpoczął starania o uzyskanie pozwolenia na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze ponad 12 tys. metrów sześciennych. Pozytywną odpowiedź otrzymał 29 sierpnia. Teraz czeka na rozpatrzenie wniosku dotyczącego budowy zjazdu i odcinka drogi przy inwestycji. Osiedle ma powstać na działce numer 31/10, o powierzchni prawie 4,6 tys. mkw.
UM Wrocławia
Projekt Opoczyńskiej przygotował Paweł Szczepaniak z biura AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k., który odpowiada też za takie inwestycje jak Arkady Wrocławskie, kompleks Stawowa City, czy osiedle Kamienna 145.
materiały inwestora
materiały inwestora
Firma Projekty Deweloperskie Hossanova realizuje także trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny Nepalska na Brochowie, w którym będzie dostępnych 58 mieszkań. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2018 roku.
Materiały inwestora

Setki nowych mieszkań przy jednej ulicy

Tuż obok osiedla Opoczyńska, na działkach nr 10/3, 11/1 i 12/1, o łącznej powierzchni ponad 3 tys. mkw., budynek wielorodzinny zamierza postawić firma Logmag Sp. z o.o. Sp.k. Pozwolenie otrzymała 8 września.
Firma Logmag Sp. z o.o. Sp.k. zajmuje się wynajmem powierzchni biurowych i magazynowych, przede wszystkim na terenie Dolnego Śląska. W zakresie inwestycji mieszkaniowych współpracuje z Artidom Sp. z o.o. Sp.k. W swojej ofercie ma osiedle domów dwurodzinnych Apartamenty Grabiszyńska, tuż przy Parku Grabiszyńskim, oraz osiedle Wysoka – budynki trzy- i czterolokalowe na granicy Wysokiej i Ślęży.
UM Wrocławia
Blisko ulicy Złotnickiej, na działkach nr 122/8 i 122/9, o łącznej powierzchni blisko 7,5 tys. mkw., inwestuje firma Metropoint Development Sp. z o.o., działająca od października 2014 roku. To będzie jej pierwsza inwestycja mieszkaniowa. Wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych złożyła jeszcze w grudniu 2016 roku. Pozytywną odpowiedź otrzymała 19 października. Projekt architektoniczny przygotował Przemysław Woskowicz z pracowni PSW architektura Sp. z o.o., mającej w swoim portfolio liczne koncepcje kameralnych inwestycji.
UM Wrocławia
Na sąsiednich działkach, m.in. największej o numerze 14/14, swoją inwestycję, osiedle Hibiskus, prowadzi Budotex Sp. z o.o. Wrocławski deweloper pierwszy wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych złożył w październiku 2016 roku, a zgodę otrzymał po dwóch miesiącach. Drugi dokument wpłynął w połowie stycznia i czeka na rozpatrzenie.
fot. Jan Augustynowski
W sześciu budynkach z garażami podziemnymi znajdzie się 101 mieszkań. Każdy z nich będzie się składał z trzech kondygnacji i antresoli. Budowa rozpoczęła się 23 stycznia, a jej zakończenie planowane jest na 30 sierpnia 2018 roku.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...