Wiemy, kto kupił zabytkową kamienicę przy Dubois. Poszła też działka na Złotnikachźródło: UM Wrocławia

Wiemy, kto kupił zabytkową kamienicę przy Dubois. Poszła też działka na Złotnikach

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Magistrat w ostatnich dniach sprzedał dwie atrakcyjne nieruchomości. Nowego właściciela właśnie znalazła pięciokondygnacyjna, ujęta w gminnej ewidencji zabytków kamienica przy ulicy Dubois, a także działka na Złotnikach przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną.
Miasto wcześniej, kilkukrotnie próbowało już sprzedać budynek o łącznej powierzchni użytkowej około 976 metrów kwadratowych przy ulicy Stanisława Dubois 3 – cena wywoławcza sukcesywnie spadała, a w ostatnim przetargu wyniosła 2 mln 574 tys. złotych.
Przedmiotem sprzedaży były konkretnie niewyodrębnione jako samodzielne nieruchomości lokale wraz z udziałem 8075/10000 w częściach wspólnych budynku i prawie własności gruntu. 
Właścicielami pozostałego udziału w nieruchomości, wynoszącego 1925/10000, związanego z wyodrębnionymi trzema lokalami użytkowymi i jednym lokalem mieszkalnym, są osoby fizyczne. 
Postępowanie wygrała spółka Agricola-Hale z Kędzierzyna-Koźla, która zaproponowała cenę 2,6 mln złotych. Jej szefem jest biznesmen Andrzej Kochański. Firma specjalizuje się w budowie magazynów i hal targowych, ale zajmuje się też wznoszeniem budynków mieszkalnych.
 Kamienica przeznaczona jest na mieszkania, a na parterze mogą powstać lokale usługowe i gastronomiczne. 

Czeka kamienica przy Ruskiej

Dodajmy, że urzędnicy szukają też kupca na inną zabytkową kamienicę w centrum miasta – chodzi o pięciokondygnacyjny budynek przy ulicy Ruskiej 32/33 o powierzchni użytkowej około 1400 metrów kwadratowych.
REKLAMA
W kamienicy mogą powstać biura czy lokale usługowe.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mieszkalnictwo dopuszcza się wyłącznie powyżej pierwszej kondygnacji naziemnej – podkreślają w magistracie.
Po raz pierwszy – bezskutecznie – miasto próbowało sprzedać ten budynek w zeszłym roku. Fiaskiem zakończył się też niedawny, zakończony pod koniec lipca kolejny przetarg. Teraz magistrat podejmuje kolejną próbę – cena wywoławcza to, podobnie jak w poprzednich przypadkach, 5,5 mln złotych. O tym, czy znajdą się chętni, przekonamy się 28 października 2016 roku.

Nowe mieszkania na Złotnikach

Magistrat znalazł też w ostatnich dniach kupca na atrakcyjną działkę przy zbiegu ulicy Kościańskiej i Złotnickiej na Złotnikach o powierzchni 11 082 metrów kwadratowych, przeznaczoną na zabudowę wielorodzinną.
Cena wywoławcza wynosiła 3 mln 610 tys. złotych, a przetarg wygrała wrocławska spółka DewelopART Fidelis, która zaproponowała kwotę 3 mln 650 tys. złotych.
DewelopART ma na koncie już kilka inwestycji mieszkaniowych w stolicy Dolnego Śląska: Scalino, Colore czy Ornamento. W realizacji jest też kilka kolejnych przedsięwzięć. Szczegółów inwestycji na Złotnikach przedstawiciele dewelopera nie chcą jednak na razie zdradzić.

Nie udzielamy póki co żadnych informacji – ucina Katarzyna Dziemieszkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży i PR w DewelopART.

Nieruchomości na Złotnikach położona jest blisko przystanków komunikacji miejskiej, przy wylocie na Zieloną Górę, w okolicy znajduje się żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.
Magistrat ma do sprzedania także kilka innych atrakcyjnych działek pod mieszkania. A jak wczoraj donosiliśmy, miasto szykuje też przetarg na dawne koszary przy ulicy Księcia Witolda, które również mogą okazać się łakomym kąskiem dla deweloperów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA