Wrocław: Spółdzielnia mieszkaniowa buduje w Leśnicy lokale z antresolą źródło: materiały inwestora

Wrocław: Spółdzielnia mieszkaniowa buduje w Leśnicy lokale z antresolą

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Nowa inwestycja powstanie blisko zbiegu ulic Brzezińskiej i Dolnobrzeskiej. Wrocławska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Maślice stawia kilkukondygnacyjny budynek z ponad 20 lokalami. Część jest dwupoziomowa.
SBM Maślice ruszyła w tym kwartale z budową przy ul. Brzezińskiej 11a w Leśnicy. Rozpoczęła też sprzedaż inwestycji. Ceny kształtują się w zakresie 280 000-599 000 zł (6 475-7 969 zł/mkw.). Planuje oddać ją do użytku najpóźniej 30 września 2021 roku. Projekt przygotowało Studio Architektoniczne RP.81 z Wrocławia.
W czterokondygnacyjnym, trzyklatkowym budynku wielorodzinnym znajduje się 21 mieszkań: 1 jedno- (67,38 mkw.), 7 dwu- (38,05-87,34 mkw.) i 13 trzypokojowych (58,26-92,5 mkw.). Siedem zlokalizowanych na drugim piętrze ma antresole. Do lokali przynależą ogródki, tarasy lub balkony. Wnętrza są wysokie na 2,8 m. Inwestor zapewnia naziemne miejsca parkingowe.
Więcej wizualizacji w galerii.

Inwestycja będzie większa?

O inwestycji pod wskazanym adresem (działka nr 37/5 o powierzchni 2 143 mkw.) donosiliśmy już w lutym ubiegłego roku. Miesiąc wcześniej poznańska spółka Adverteam Group Sp. z o.o. otrzymała odmowną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę budynku wielorodzinnego wraz z przebudową obiektu przemysłowego na garaże i rozbiórką części zabudowy. Przy drugiej próbie dostała zgodę w czerwcu rok temu.
UM Wrocławia
REKLAMA
Za to w maju zeszłego roku firma Adverteam Group Sp. z o.o. złożyła wniosek o pozwolenie na przebudowę z rozbudową budynków zlokalizowanych na sąsiedzkim terenie, pomiędzy ul. Dolnobrzeską 20 a 24. Powierzchnia działki nr 37/6 wynosi 1 369 mkw. W październiku spółka spotkała się z odmową ze strony magistratu. Dwa miesiące później podjęła drugą próbę. Urzędnicy zatwierdzili projekt 25 lutego.
UM Wrocławia

Miasto sprzedaje okoliczne zabytki

W tym rejonie przybędzie inwestycji deweloperskich. Magistrat sprzedał już zabytkową kamienicę mieszczącą się po drugiej stronie ul. Brzezińskiej. Zwycięzca zaoferował ponad milion złotych. Miejski konserwator zabytków wydał już zalecenia. O szczegółach pisaliśmy w maju ubiegłego roku.
UM Wrocławia
Pod młotek trafiła też inna pobliska nieruchomość, częściowo zabudowana zabytkowym obiektem mieszkalnym. Do pierwszego przetargu, w którym cena wywoławcza wynosiła 1 mln 600 tys. zł, nikt się nie zgłosił. Urzędnicy zaplanowali drugie postępowanie (z ceną obniżoną do 1 mln 360 tys. zł) na 25 maja. W związku z epidemią przesunęli termin na 8 lipca.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA