TBS Wrocław zbuduje setki mieszkań przy parku Leśnickim. Inwestuje w fotowoltaikę źródło: materiały inwestora

TBS Wrocław zbuduje setki mieszkań przy parku Leśnickim. Inwestuje w fotowoltaikę

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
TBS Leśnica IX
adresWrocław, Dolnobrzeska 11-11b/Błońska 2-22/Uraska 1-35
inwestorTowarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.
projektantATD Architekci
REKLAMA
Miejska spółka zrealizuje ponad 300 lokali na wynajem w zachodniej części Wrocławia, przy ulicy Dolnobrzeskiej. Osiedle obejmie dwanaście dwupiętrowych budynków wielorodzinnych. Mają być gotowe w 2022 roku.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. (miejska spółka) planuje jeszcze w tym roku rozpocząć budowę przy ul. Dolnobrzeskiej 11-11b/Błońskiej 2-22/Uraskiej 1-35 w Leśnicy, w pobliżu parku Leśnickiego. Termin zakończenia wyznaczyło wstępnie na 2022 roku. Zagospodaruje działkę nr 3/5, o powierzchni 3,5202 ha. Projekt przygotowała wrocławska pracownia ATD Architekci.
UM Wrocławia

Fotowoltaika w każdym budynku

Na jednoetapowe osiedle Leśnica IX składa się dwanaściedwupiętrowych, trzyklatkowych (jeden z dwiema klatkami schodowymi) budynków wielorodzinnych. Każdy mieści od 18 do 25 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 882,16-1 339,62 mkw. W sumie jest dostępnych 301 lokali mieszkalnych (trzy na kondygnację w każdej klatce) na wynajem o pow. użytkowej około 14 923,45 mkw.
Mieszkańcy mają do dyspozycji 379 miejsc parkingowych na terenie inwestycji. Skorzystają też z 10 lokali usługowych (ok. 668,97 mkw.) wydzielonych w trzech z dwunastu bloków. W pierwszym (86,3 mkw.) i drugim (149,73 mkw.) po dwa, a w ostatnim (432,94 mkw.) z sześciu. Inwestor wylicza wśród udogodnień przeznaczenie 30% terenu pod zieleń, wygrodzony plac zabaw, dostęp do budynków z poziomu parteru oraz montaż elementów małej architektury (ławek, śmietników, stojaków na rowery i koszy na psie odchody).
REKLAMA
Zaplanował też instalację fotowoltaiczną we wszystkich budynkach, dla zasilenia części wspólnych (oświetlenia terenu, korytarzy, wózkowni, pomieszczeń technicznych i rejonu wejść do obiektów, a także zasilenia wentylatorów wentylacji hybrydowej). Uzasadnia, że pozyskiwane energii elektrycznej z promieniowania słonecznego (jako źródła odnawialnego) to rozwiązanie ekonomiczne, ekologiczne i praktycznie bezobsługowe.
Więcej wizualizacji w galerii.

Nowe mieszkania od spółdzielni

W tej okolicy pojawi się więcej mieszkań. Za jedną z inwestycji odpowiada Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Maślice. W tym czerwcu informowaliśmy, że ruszyła już z budową czterokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego przy ul. Brzezińskiej. Oferuje w nim ponad 20 lokali. Cześć z nich ma antresole. Metraże sięgają przeszło 90 mkw.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA