TBS Wrocław wybuduje 301 mieszkań na wynajem w Leśnicy źródło: TBS Wrocław

TBS Wrocław wybuduje 301 mieszkań na wynajem w Leśnicy

WIZUALIZACJE
https://img.investmap.pl/user/3/35_%s.jpg
Orzech
TBS Leśnica IX
adresWrocław, Dolnobrzeska 11-11b/Błońska 2-22/Uraska 1-35
inwestorTowarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.
projektantATD Architekci
REKLAMA
To będzie jedna z największych inwestycji TBS Wrocław w ostatnich latach. W Leśnicy powstanie 301 mieszkań na wynajem. Spółka ogłosiła przetarg na wykonawcę, który wybuduje osiedle w tej części Wrocławia.
Osiedle o nazwie Leśnica IX powstanie na działce położonej między ulicami: Marszowicką, Dolnobrzeską, Błońską i Uraską, w sąsiedztwie istniejących budynków TBS Wrocław. W 12 nowych budynkach znajdzie się 301 mieszkań na wynajem o powierzchni użytkowej ok. 14,9 tys. mkw. i 10 lokali usługowych o powierzchni użytkowej ok. 669 mkw.
TBS Wrocław
 Firma, która podejmie się realizacji projektu, będzie miała 2 lata na wykonanie prac, a ich zakończenie przewidziano w 2023 roku. Co ważne, wszystkie budynki powstaną w jednym czasie, bo budowa nie będzie etapowana – wyjaśnia Marcin Kij, prezes zarządu TBS Wrocław.
TBS Wrocław
W projektowaniu osiedla TBS Wrocław sięgnął po nowoczesne rozwiązania sprzyjające środowisku naturalnemu. Każdy z 12 budynków będzie wyposażony w niezależną instalację fotowoltaiczną. Energia elektryczna pozyskana w ten sposób posłuży do zasilania oświetlenia części wspólnych, bram wejściowych, wózkowni i pomieszczeń technicznych w budynkach. Jak podkreśla prezes zarządu TBS Wrocław Marcin Kij  Dzięki odnawialnym źródłom energii koszty energii elektrycznej wykorzystanej do zasilania części administracyjnej budynków zostaną zbilansowane niemal do zera. Natomiast koszty zastosowania instalacji fotowoltaicznej na tym osiedlu powinny zwrócić się za kilka lat, a oszczędności z tego tytułu pozwolą na utrzymanie cen najmu na poziomie dogodnym dla najemców.
W ramach inwestycji, TBS wybuduje sieć służącą do retencji wód odpadowych na własnym terenie i wyremontuje rów melioracyjny, który odprowadza wody opadowe przez pobliski Park Leśnicki do rzeki Bystrzycy. W ten sposób woda deszczowa będzie zatrzymywana pod powierzchnią osiedla Leśnica IX i stopniowo odprowadzana do rzeki. To pozwoli uchronić Park Leśnicki przed podtopieniami np. po ulewach, bo dziś spływa do niego woda z terenów niezagospodarowanych, a jej ilość jest często zbyt duża jak na możliwości istniejącej w nim infrastruktury melioracyjnej. Rów melioracyjny w Parku Leśnickim zostanie oczyszczony i wzmocniony, wyremontowane zostaną też przepusty i mała architektura.
Innowacyjne rozwiązania na nowym osiedlu TBS Wrocław w Leśnicy pojawią się też pod ziemią. Spółka przewidziała miejsce na dodatkowe instalacje podziemne, które w przyszłości ułatwią zainstalowanie np. ładowarek elektrycznych do samochodów.
TBS Wrocław

Osiedle zatopione w zieleni

Nowe osiedle TBS Wrocław w Leśnicy będzie kameralne, bo wszystkie budynki będą miały 3 kondygnacje. Taka forma zabudowy wkomponuje się w otoczenie, bo osiedle powstanie w zielonym sąsiedztwie Parku Leśnickiego i Lasu Mokrzańskiego. Ponadto, wykonawca posadzi na osiedlu 259 drzew oraz 4883 krzewy.
TBS Wrocław
TBS Wrocław
Projekt urządzenia zieleni na osiedlu Leśnica IX przygotowali specjaliści w zakresie dendrologii. Sięgnęli po nietypowe rozwiązania, aby stworzyć dla mieszkańców przyjemne miejsce do życia.
 Fragmenty zieleni na parkingach zaprojektowano jako zagajniki z gęsto posadzonych drzew, które będą tworzyły efekt plastra lasu. Powstaną też zagajniki bukowe, bo ten gatunek drzew świetnie rośnie w dużym zagęszczeniu, na wilgotnym i gliniastym podłożu. Tego typu "lasy w doniczce" powinny dawać mieszkańcom osiedla Leśnica IX sporo cienia i komfortowe warunki odpoczynku – wyjaśnia Joanna Ways, architekt krajobrazu i specjalistka ds. zieleni z firmy "Zieleń Wokół Nas", która pracowała nad urządzeniem zieleni na nowym osiedlu TBS Wrocław.
materiały inwestora
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem w zakresie zieleni na nowym osiedlu TBS Wrocław w Leśnicy będą przydomowe ogródki. Jak tłumaczy Joanna Ways  Przy budynkach mieszkaniowych wielorodzinnych przewidziano niewielkie ogródki, dostępne przy mieszkaniach na parterze. To prospołeczny i proekologiczny pomysł, który wydziela zaprojektowanymi nasadzeniami drzew i krzewów fragmenty przestrzeni publicznej i półprywatnej, co sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i kameralności.
Dzięki tej inwestycji, nowa zieleń pojawi się również na innych terenach TBS Wrocław w Leśnicy: wykonawca posadzi tam 50 drzew i 300 mkw. krzewów. Ich gatunki zostaną wybrane w taki sposób, aby dopasować je do panujących w tej okolicy szczególnych warunków siedliskowych.
TBS Wrocław
TBS Wrocław
materiały inwestora
 Budowa osiedla Leśnica IX będzie jedną z największych inwestycji TBS Wrocław w ostatnich latach. To ambitny projekt, sięgamy w nim po rozwiązania proekologiczne, zgodne z najnowszymi trendami. Wiemy, że mieszkania na wynajem w TBS Wrocław cieszą się dużym zainteresowaniem i to nie zmienia się od lat. Dlatego krok po kroku budujemy kolejne mieszkania, aby odpowiedzieć na rosnące potrzeby mieszkańców Wrocławia  wyjaśnia Marcin Kij, prezes zarządu TBS Wrocław.
Źródło: TBS Wrocław

Komentarze (3)

Napisz komentarz
leśniczanin(gość)
mieszkania się buduje a infrastruktura leży, inwestycja po wrocławsku jak się patrzy..
LeśnickiGość(gość)
Jako mieszkaniec Leśnicy cieszę się bardzo :/ Ale i podziwiam odwagę. Działka jest mokra tak, że woda stoi tam tygodniami w małych stawach, zwłaszcza od stronu Uraskiej. Od Marszowickiej znika tylko w upalne lata. TBSy planują chyba naprawdę porządną meliorację, bo remont istniejącego rowu tematu nie załatwi. Dolnobrzeska: przekrój elipsy, łata na łacie, miejscami spod asfaltu wychodzi jeszcze niemiecka kostka, od Marszowickiej dojazdu nie ma i raczej nie będzie, bo Uraska istnieje tylko na mapie a i tak jest ślepa. Infrastruktura: przedszkola, szkoły...polemiczna. Średzka już zatkana. Powstanie moloch, który utrudni życie lokalsom a nowym lokatorom niekoniecznie je uprzyjemni, choć na wizualizacjach wszystko wygląda cacy.
JanKa1975(gość)
Rozumiem że za tym pójdzie budowa szkoły ,przedszkoli i oczywiście wielopasmowej drogi dojazdowej do centrum Wrocławia?

Najnowsze artykuły

Nowe wizualizacje domu studenckiego, który powstanie w miejscu dawnego Basenu Olimpijskiego [WIZUALIZACJE]
Poznaliśmy nowe wizualizacje domu studenckiego, który zostanie wybudowany w miejscu odkrytego, przed...
Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu przechodzi modernizację. Będzie więcej biur a mniej sklepów [WIZUALIZACJE]
Największy wrocławski dom handlowy Renoma przejdzie kolejną już w swojej długiej historii modernizac...
W I kwartale br. w Warszawie kupiono 6,7 tys. mieszkań. Ceny były wyższe o ponad 8% niż rok temu
W pierwszym kwartale br. wzrósł popyt na mieszkania w Warszawie. Sprzedało się ponad 6,7 tys. mieszk...
We Wrocławiu powstanie nowy park handlowo-usługowy [WIZUALIZACJE + FILM]
W stolicy Dolnego Śląska zostanie wybudowany nowy park handlowo-usługowy. Powstanie w południowo-wsc...
Kolejna zagraniczna firma IT zainwestowała we Wrocławiu
Następna zagraniczna firma z branży IT zdecydowała się zainwestować w stolicy Dolnego Śląska. Tym ra...
Powstają kolejne domy w II etapie Osiedla Przy Jeziorach w Poznaniu
Osiedle Przy Jeziorach regularnie się powiększa. Aktualnie trwają prace związane z II etapem inwesty...
W Warszawie trwa budowa ponad 200-metrowego wieżowca Warsaw Unit [FILM]
Biurowiec Warsaw Unit powstaje w dzielnicy Wola przy rondzie Daszyńskiego. 46-kondygnacyjny obiekt,...
Gdynia: Asseco Poland wynajmuje trzy piętra w jednej z wież kompleksu biurowego 3T Office Park
Pod koniec I kwartału 2021 roku grono najemców 3T Office Park w Gdyni poszerzyło się o Asseco Poland...
Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Złotego Stoku
Oferta firmy Multiconsult Polska z Warszawy okazała się najkorzystniejszą w przetargu na opracowanie...
Znana jest dokładna data otwarcia sklepu Primark w Poznaniu
Po otwarciu pierwszego sklepu w Polsce, w Galerii Młociny w Warszawie w ubiegłym roku, Primark konty...