Wrocław: TBS na Brochowie gotowy. Są jeszcze wolne mieszkania na wynajemźródło: TBS Wrocław

Wrocław: TBS na Brochowie gotowy. Są jeszcze wolne mieszkania na wynajem

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miejska spółka zrealizowała w tym miesiącu swoją największą od kilku lat inwestycję, wartą około 35 milionów złotych. Zbudowała przy ulicy Afgańskiej dwa budynki z ponad 160 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. zakończyło w lipcu swój największy od sześciu lat projekt inwestycyjny. Pochłonął ok. 35 mln zł. Generalnym wykonawcą była firma Pre-Fabrykat Sp. z o.o. z Karpacza.
TBS zbudował przy ul. Afgańskiej na wrocławskim Brochowie dwa budynki wielorodzinne ze 153 mieszkaniami na wynajem i 10 lokalami usługowymi, a do tego 163 miejsca parkingowe. To kolejne obiekty tego typu w tym rejonie miasta po tych m.in. przy ul. Pakistańskiej, Pionierów, Syjamskiej i Wileńskiej. Część mieszkań w nowej inwestycji jest jeszcze dostępna.
Dotychczas Spółka zawarła 135 umów najmu lokali mieszkalnych w tych budynkach, a lokatorzy 122 mieszkań dopełnili już formalności, przejęli mieszkania i stopniowo przeprowadzają się na Brochów – informuje Łukasz Maślanka, rzecznik prasowy TBS Wrocław.
TBS Wrocław

Inwestycja droższa, niż zakładano

TBS wybrał wykonawcę osiedla przy ul. Afgańskiej 2-14 w październiku 2018 roku. Chciał wydać maksymalnie 30 mln 200 tys. zł Musiał jednak zwiększyć założony budżet. Pre-Fabrykat oczekiwał 33 mln 889 tys. zł brutto, a Wrocławskie Centrum Inwestycyjne Sp. z o.o. SKA (drugi z uczestników) 35 mln 988 tys. zł. Za to do pierwszego przetargu zgłosił się tylko Berger Bau Polska Sp. z o.o., który liczył na 37 mln 360 tys. zł (TBS planował wtedy przeznaczyć na ten cel 28 mln 640 tys. zł).
Powierzchnia terenu przy ul. Afgańskiej wynosi 11,4 tys. mkw. 5,3 tys. mkw. stanowią m.in. chodniki i parkingi, 3,7 tys. mkw. zieleń, a 2,4 tys. mkw.dwa pięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne o łącznej kubaturze 38 tys. metrów sześciennych. Powierzchnia użytkowa pierwszego z nich to 3,29 tys. mkw. Znajduje się w nim 66 mieszkań (dwie kawalerki, siedem trzy- i 57 dwupokojowych) oraz cztery lokale usługowe. W drugim, o pow. 4,29 tys. mkw., jest dostępnych 87 mieszkań (cztery kawalerki, 80 dwu- i trzy trzypokojowe) oraz sześć lokali usługowych. Mieszkańcy mają do dyspozycji balkony oraz loggie.
Pierwszy budynek jest podzielony na trzy, a drugi na cztery segmenty. Do każdego z nich przynależy klatka schodowa i winda. Wejście jest wyznaczone od strony ul. Afgańskiej. Wykonawca zajął się również utworzeniem wjazdu z ul. Centralnej. Na wewnętrznym dziedzińcu powstały  m.in. ścieżki, drzewa, plac zabaw i trzy parkingi: na 28, 51 i 60 miejsc (w tym trzy dla potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich). Projekt przygotowała pracownia ATD Architekci.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Setki nowych lokali także w Leśnicy

TBS Wrocław zajmuje się od 1998 roku budowaniem mieszkań na wynajem. Przygotowuje się już do budowy kolejnego osiedla w Leśnicy. W lipcu informowaliśmy, że jeszcze w tym roku rozpocznie prace w rejonie ul. Dolnobrzeskiej, Błońskiej i Uraskiej. Powstanie kilkanaście dwupiętrowych budynków wielorodzinnych z ponad 300 mieszkaniami i lokalami usługowymi.
Mieszkania na wynajem w TBS Wrocław od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a chętnych na zwalniające się mieszkania w naszych zasobach nie brakuje – mówi Marcin Kij, prezes zarządu TBS Wrocław. – Mamy świadomość, że nasza oferta jest konkurencyjna dla tych, którzy chcą mieszkać w dobrych warunkach a zarazem nie chcą lub nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny i nie przekonuje ich wynajem mieszkania na rynku mieszkaniowym.
materiały inwestora

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Tom(gość)
No i szkoda, że przy okazji ulica Afganska, leżąca pomiędzy TBS-em a Biedronką, nie została wyremontowana. Nikomu na tym nie zależy???
Szczepan(gość)
Dlaczego się nie pochwalili tym, że w budynkach należących do TBS nie ma internetu. Ponieważ s.. yny z TBS, uważają, że należy im się za to dodatkowa zapłata od firm świadczących usługi w zakresie internetu.

Najnowsze artykuły

W Warszawie trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w UE [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...
Rosyjscy miliarderzy zainwestują kolejne miliony euro w budowę następnej fabryki na Dolnym Śląsku
Rosyjscy miliarderzy, właściciele koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Euro...
80 milionów euro i ponad 1000 miejsc pracy. Hiszpański Persan inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna pod Wrocławiem. Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowica...
Przybywa nowych biur i mieszkań w Katowicach – rekordowa aktywność deweloperów
160 000 mkw. w budowie czyli 14% powstającej w kraju powierzchni biurowej i ponad 1400 nowych mieszk...
Brytyjska firma IT stawia na Wrocław. Wynajmuje powierzchnię biurową w kompleksie Quorum
Wrocławski oddział międzynarodowej firmy z branży IT – Imagination Technologies – skorzysta z powier...
Amerykańska firma IPG Photonics inwestuje w Gliwicach
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zainwestować w Gliwicach. Przy ul. Wyczółkowskiego powstan...
MLP Poznań West urośnie do 150 tys. mkw.
MLP Group - Green Industrial Deweloper działający na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce, Niem...
Web INnovative Software inwestuje w Jeleniej Górze
Polska firma Web INnovative Software dostawca chmurowych aplikacji dla biznesu inwestuje w Jele...
Rozstrzygnięto przetarg na hotel Różany Gaj w Gdyni
Właściciel hotelu Różany Gaj w Gdyni, Jastrzębska Spółka Węglowa rozstrzygnęła przetarg na jego dzie...
Do 31 grudnia ma zostać sfinalizowana transakcja sprzedaży Sky Tower we Wrocławiu
Najwyższy budynek we Wrocławiu i jeden z najwyższych w Polsce, wieżowiec Sky Tower zmieni właściciel...