[Wrocław] Działki na Brochowie pod zabudowę wielorodzinną sprzedaneźródło: UM Wrocławia

[Wrocław] Działki na Brochowie pod zabudowę wielorodzinną sprzedane

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto sprzedało 10 listopada nieruchomość znajdującą się u zbiegu ulicy Indonezyjskiej i alei Róż. Zgłosił się tylko jeden uczestnik i przejął ją za 2,5 mln zł netto.
To była czwarta próba oddania działek na Brochowie w ręce prywatne. Pierwszy przetarg odbył się w styczniu, z ceną wywoławczą 3 mln 99 tys. zł. Następny, po obniżeniu wartości o 300 tys. złw maju. Trzecią próbę miasto podjęło w połowie sierpnia, a zainteresowani ponownie musieli liczyć się z wydatkiem co najmniej 2,8 mln zł netto. Czwarty przetarg, z obniżoną kolejny raz ceną, urzędnicy wyznaczyli na 10 listopada. Do licytacji przystąpił jeden uczestnik, prywatny inwestor, i przejął nieruchomość u zbiegu ulicy Indonezyjskiej i alei Róż za 2,5 mln zł netto.
Obszar o powierzchni blisko 1,2 ha jest przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną i drogi wewnętrzne. Na jego części, oznaczonej w planie miejscowym symbolami 7MW/1, 7MW/2 i 7/MW3, zabudowę wielorodzinną dopuszcza się wyłącznie jako wille miejskie. Trzecia kondygnacja nadziemna dopuszczalna jest tylko jako poddasze. Natomiast na terenie 8MW/1, 8MW/2 oraz 8MW/3 możliwe są cztery kondygnacje nadziemne, przy czym ostatnia również w formie poddasza przy określonych w planie warunkach.
UM Wrocławia

Mieszkań na Brochowie przybywa

Na Brochowie coraz to nowi deweloperzy planują swoje inwestycje. Na początku miesiąca informowaliśmy o osiedlu, które ma powstać tuż przy Parku Brochowskim.
Spółka celowa Brochów Park Sp. z o.o. złożyła 18 października wniosek o pozwolenie na budowę trzech budynków wielorodzinnych i jednego lokalu usługowego przy ulicy Centralnej. Inwestycja będzie zlokalizowana na prywatnej działce nr 20, o powierzchni ponad 6 tys. mkw. Sąsiednie nieruchomości są własnością własnością gminy. Tuż obok, po zachodniej stronie, znajduje się Park Brochowski.
UM Wrocławia
Za projekt architektoniczny odpowiada Małgorzata Kiestrzyń z Proexbud Wrocław Sp. z o.o. Ta firma zaprojektowała również budynek mieszkalno-usługowy Pułaskiego Park przy ulicy Komuny Paryskiej 56. Został oddany do użytku w 2015 roku. Znajduje się w nim 48 mieszkań i 6 lokali usługowych.
Drugim etapem tej inwestycji są MINI apartamenty. W budynku znajdą się 54 lokale, z których każdy będzie składać się z od dwóch do czterech niezależnych apartamentów. Mieszkańcy będą mogli korzystać również z recepcji, pralni, pomieszczeń szkoleniowo-konferencyjnych, sauny i jacuzzi. Inwestorem jest spółka, w której prezesem zarządu jest osoba stojąca na czele Brochów Park Sp. z o.o.
fot. alsen strasse 67

Kolejne inwestycje w planach

Prywatny inwestor złożył 13 września dwa wnioski o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym na działkach nr 31/5 i 31/6 o łącznej powierzchni ponad 2300 mkw. Znajdują się przy połączeniu ulic Polnej i Nepalskiej. Oddziela je nieruchomość o nr 31/4, będąca własnością gminy.
UM Wrocławia
Za projekt odpowiada Maciej Konopka z pracowni architektonicznej Pro-Art Konopka S.c. Na swoim koncie mają już przygotowanie m.in. budynku wielorodzinnego Vicolo firmy DewelopART Sp. z o.o Sp.k., Paryski Zakątek Arkop Deweloper oraz Apartamenty Innova II i III, gdzie inwestorem jest Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o. Pracownia na swojej stronie opublikowała również wizualizacje zespołu dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Polnej na Brochowie. 
materiały projektanta
Mieszkania powstaną również przy ulicy Chińskiej. Jak pisaliśmy pod koniec września, Zbigniew Maćków poinformował Radę Osiedla Brochów, że jego biuro zakupiło od miasta dawną remizę strażacką przy ul. Chińskiej 5a. Po rewitalizacji znajdą się w niej mieszkania dla par pod wynajem. Będą miały do dyspozycji ogród, a w dolnej części budynku – część wspólną.
Budynek jest aktualnie zabezpieczony, zostało naprawione poszycie dachu, który miał dziurę metr na metr. W piwnicy lała się woda, ponieważ pękła rura i przyłącze wody, którego nikt nie kontrolował. Oczyszczono również śmieci i stare, gnijące meble, zabezpieczono wszystkie otwory i nowe zamki, oraz ogrodzono i wywieszono tabliczki ostrzegawcze. W tej chwili porządkowane są tereny zielone i śmieci – informuje RO.
fot. investphoto.pl
Pierwsze dwa mieszkania znajdą się w wyremontowanej wieży. Prace mają ruszyć późną jesienią bądź wczesną zimą i potrwają najdłużej rok. Przybudówka do piekarni zostanie zburzona. Aktualny plan przewiduje odzyskanie oryginalnego wejścia.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA