Wrocław: Bud-Rem postawi wille miejskie na Brochowieźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Bud-Rem postawi wille miejskie na Brochowie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto sprzedało teren położony przy zbiegu ulicy Indonezyjskiej i alei Róż dwa lata temu. Otrzymało ponad 2,5 miliona złotych. Wrocławski deweloper przygotowuje się już do jego zabudowania.
Przedstawiciel firmy Bud-Rem złożył 18 października wniosek o pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych przy ul. Indonezyjskiej na Brochowie. Projekt przygotowuje Studio Sol Pracownia Projektowa z Wrocławia. Inwestor nie zdradza na razie szczegółów przedsięwzięcia. Plan miejscowy dopuszcza m.in. zabudowę wielorodzinną o trzech i czterech kondygnacjach nadziemnych (ostatnia w formie poddasza) – na części obszaru wyłącznie w formie willi miejskich.

2,5 miliona za grunt

Na nieruchomość składają się m.in. działki nr 26/2, 27/2 oraz 27/4.  Powierzchnia tych przeznaczonych pod zabudowę wynosi 10 621 mkw., a pod drogi wewnętrzne 1 221 mkw. (łącznie 1,1842 ha).
Miasto próbowało sprzedać je po raz pierwszy w styczniu 2017 roku. Oczekiwało 3 mln 99 tys. zł netto. W maju i sierpniu obniżyło tę kwotę do 2 mln 800 tys. zł, jednak to nie skusiło żadnego chętnego. Znalazł się dopiero w listopadzie 2017 roku. Prywatny inwestor zaoferował 2 mln 525 tys. zł, przebijając cenę wywoławczą o 25 tys. zł.
UM Wrocławia
REKLAMA

Nowe mieszkania, także na wynajem

Niedaleko, przy ul. Gruzińskiej, buduje już Hossanova. Na osiedle Zielony Brochów składają się 52 mieszkania o powierzchniach od 30 do 83 mkw., z balkonami lub ogrodami.
fot. mietdor
materiały inwestora
Na Brochowie pojawi się też m.in. inwestycja z lokalami pod najem. W październiku donosiliśmy, że Brenda Sp. z o.o. otrzymała pozwolenie na budowę osiedla Centralna Estate. Złożą się na nie dwa budynki wielorodzinne z kilkunastoma mieszkaniami o metrażach do niespełna 105 mkw., a także przestrzenią na usługi.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA